SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. lapkričio 6 d.
Nr. 41 (1078) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Būtiniausių bankų paslaugų „krepšelio“ kaina kitais metais nesikeis

Lietuvos banko valdyba 2018 m. spalio 26 d. nutarimu Nr. 03-199 nustatė maksimalų komisinį atlyginimą už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą 2019 metams – 1,50 Eur per mėnesį • Toks pat didžiausias leistinas mokesčio dydis už pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio paslaugą yra nustatytas ir šiems metams • Taigi, iki 2019 m. pabaigos bankai ir kredito unijos, kaip ir dabar, privalės suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kainą kaip 1,50 Eur, o nepasiturintiems asmenims, gaunantiems piniginę socialinę paramą, už ne daugiau nei 0,75 Eur per mėnesį.
 

Iki lapkričio 15-osios reikia sumokėti žemės mokestį

Valstybinė mokesčių inspekcija gyventojams bei įmonėms VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau pateikė žemės mokesčio deklaracijas, o mokėtiną žemės mokesčio sumą galima sužinoti ir prisijungus prie Mano VMI • Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos (popierinės) siunčiamos klasikiniu paštu (neregistruotu laišku) • Jei apskaičiuota žemės mokesčio suma už visus sklypus yra mažesnė arba lygi 2 eurams, deklaracija nesiunčiama • Žemės mokestį privačios žemės savininkai šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 d., o praleidus terminą už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.
 

Keisis pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimų keitimo tvarka

Ateinančių metų balandžio 1-ąją įsigalios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos, kuriomis patikslintas vairuotojų, neturinčių 2 metų vairavimo stažo, pažymėjimo keitimo į nuolatinį vairuotojo pažymėjimą teisinis reglamentavimas • Viena įtvirtintų naujovių ta, kad pradedantiesiems vairuotojams pažymėjimas bus išduodamas nebe dvejiems, o 3 metams, kurį jie po 2 metų nuo jo išdavimo dienos turės teisę pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą • Tačiau pažeidėjų laukia privalomas papildomas mokymas, o nebaigę papildomo vairuotojų mokymo, pradedantys vairuotojai praras pažymėjimą, kurį atgauti galės tik perlaikę vairavimo egzaminą.
 

Mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų, mokamų VMI, kodų sąrašo pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė ir Muitinės departamento generalinis direktorius kolegialiu 2018 m. spalio 22 d. įsakymu Nr. VA-85/1B-895 pakeitė Mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų, mokamų į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas, kodų sąrašą.
 

Naujoje svetainėje kiek.lt – visa informacija apie mokesčius, pajamas, pensijas

Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodra“ ir Valstybinė mokesčių inspekcija sukūrė naują internetinę svetainę https://kiek.lt/, kurioje talpinama informacija apie nuo 2019 m. įsigaliosiančias mokesčių ir pensijų reformas, taip pat joje galima rasti dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos, informaciją apie rengiamus seminarus mokesčių ar pensijų klausimais, pajamų skaičiuoklę, o nuo kitų metų atsiras ir pensijos skaičiuoklė.
 

Nuo kitų metų keisis mokestinių ir/ar baudų už administracinius nusižengimus prievolių likučių suderinimo su VMI tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. VA-86 nauja redakcija išdėstė Mokestinių ir/ar baudų už administracinius nusižengimus prievolių likučių suderinimo su Valstybine mokesčių inspekcija tvarkos aprašą • 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiais pakeitimais patikslinta prašymo suderinti likučius pateikimo VMI tvarka, būdai, kuriais VMI informuoja prašymą pateikusį asmenį, jei jame įrašyti duomenys yra neteisingi ir/ar netikslūs bei atlikti kitų nuostatų patikslinimai.
 

Pakeista Pranešimo apie vykdomą patikos ar bendrovių steigimo ir administravimo paslaugų teikėjo veiklą JAR-PSA forma

Registrų centro direktorius 2018 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. v-380 patvirtino naują Pranešimo Juridinių asmenų registro tvarkytojui apie vykdomą patikos ar bendrovių steigimo ir administravimo paslaugų teikėjo veiklą formą (JAR-PSA), taikytiną nuo lapkričio 1 d., atitinkamai netekusia galios pripažindamas ankstesniąją, patvirtintą vos prieš porą savaičių, t. y. 2018 10 12 įsakymu Nr. v-355. 
 

Pakeista prašymų išduoti A1 pažymėjimus pateikimo tvarka

„Sodros“ direktorius 2018 m. spalio 26 d. įsakymu Nr. V-523 pakeitė Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentų nuostatų, susijusių su taikytinos teisės nustatymu, įgyvendinimo tvarkos aprašą, patvirtintą 2010 06 08 įsakymu Nr. V-253 • Šis aprašas, reglamentuojantis A1 pažymėjimų, kurie reikalingi Lietuvos įmonių darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį Lietuvoje, ir darbdavio siunčiamiems dirbti į kitą valstybę narę, išdavimo tvarką, papildytas nauja nuostata, įpareigojančia draudėjus (darbdavius), kurie turi pareigą teikti socialinio draudimo pranešimus per Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS), nuo lapkričio 1 d. prašymus išduoti A1 pažymėjimą „Sodros“ Užsienio išmokų tarnybai teikti tik per EDAS • Taip pat nauja redakcija išdėstyta Darbdavio, siunčiančio darbuotojus laikinai dirbti į užsienio valstybę, anketos forma, įsigaliosianti gruodžio 1 d.
 

Pakeltos draudimo išmokų už eismo įvykio metu padarytą žalą „lubos“

Vyriausybė 2018 m. spalio 24 d. nutarimu Nr. 1059 patvirtino Eismo įvykio metu padarytos žalos administravimo ir draudimo išmokos mokėjimo taisykles, jose patikslindama transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sumas bei nustatydama tokius nuo 2019 m. sausio 1 d. indeksuotus draudimo sumų dydžius: 5,21 mln. eurų dėl žalos asmeniui (įskaitant ir neturtinę žalą) ir 1,05 mln. eurų dėl žalos turtui • Taip pat finansų ministras 2018 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. 1K-367 patvirtino naują teisės aktą – Eismo įvykio metu padarytos neturtinės žalos dydžio nustatymo rekomendacijas, pagal kurias draudikai turėtų apskaičiuoti patirtos neturtinės, dar kitaip vadinamos moraline, eismo įvykio žalos dydį.
 

Papildytos Produktų mėginių paėmimo ir perdavimo tirti taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. lapkričio 5 d. įsakymu Nr. VA-87 pakeitė Produktų mėginių paėmimo ir perdavimo tirti taisykles ir jas papildė nauju VI skyriumi „Trečiojo mėginio grąžinamas“, kurio nuostatos taikomos nuo lapkričio 6 d. ir kuriame nustatytos sąlygos, kada tikrinamajam asmeniui grąžinamas paimto tirti produkto trečiasis mėginys.
 

Patvirtinta elektroninių vinječių reikalavimų, platinimo ir naudojimo tvarka

Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius 2018 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. V-241 patvirtino Elektroninių vinječių reikalavimų, platinimo ir naudojimo tvarkos aprašą • Šis lapkričio 1 d. įsigaliojęs aprašas nustato kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo Kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo registravimo informacinėje sistemoje, elektroninių vinječių, kurios yra 4 rūšių, platinimo, naudojimo, taip pat keitimo ir koregavimo bei lėšų grąžinimo tvarką.
 

Referendumo dėl dvigubos pilietybės įteisinimą aiškinsis Konstitucinis teismas

Seimas 2018 m. spalio 18 d. priėmė nutarimą Nr. XIII-1537 ir paskelbė privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, kuris vyks dvi dienas su 2 savaičių pertrauka, t. y. 2019 m. gegužės 12 d. ir 26 d., o spalio 25 d. priėmė kitą nutarimą Nr. XIII-1596, kuriuo Konstitucinio Teismo prašo ištirti, ar toks sprendimas neprieštarauja Konstitucijai.
 

Siūlomos naujos pajamų mokesčio lengvatos

Seimas pradėjo svarstyti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma pajamoms natūra nepriskirti ir todėl neapmokestinti darbdavio darbuotojo naudai sumokėtų reabilitacijos paslaugų išlaidų, taip pat pajamų mokesčiu neapmokestinti gyventojų gaunamos naudos, kai darbdaviai apmokėtų savo dirbančių darbuotojų būsto paskolų palūkanas, taip pat vaikų poilsio stovyklas, lopšelius ir darželius.
 

VMI pradėjo pervesti gyventojų skirtą paramą organizacijoms bei partijoms ir viešai skelbia duomenis

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo pervesti paramą, kurią gyventojai skyrė įvairiems paramos gavėjams, meno kūrėjams ir politinėms partijoms, o pirmiausia gyventojų lėšos pervedamos tiems paramos gavėjams, kuriems visi rėmėjai paramą paskyrė tiktai elektroniniu būdu (visą paramą gavėjams VMI perves iki lapkričio 15 d.) • Nauja tai, kad informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas viešai skelbiama VMI interneto svetainėje http://www.vmi.lt/cms/paramos-statistika, kur galima rasti ir paramos apskaičiavimo pagal FR0512 formos prašymus statistiką pagal juridinių asmenų teisines formas, apskritis, sumų intervalus bei apskaičiuotas sumas politinėms partijoms.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Lapkritis     2018  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama