SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. rugsėjo 25 d.
Nr. 36 (1073) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Baigę mokslus ir nedirbantys jaunuoliai už rugsėjį turi sumokėti PSD įmoką

„Sodra“ informavo, kad rugsėjį ženkliai padaugėja jaunuolių, kuriems atsiranda pareiga pirmą kartą sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką • PSD įmokas jau už rugsėjį patys turi mokėti tie jaunuoliai, kurie nebesimoko, netęsia studijų, neįsidarbina (t. y. nepriklauso tai grupei, už kuriuos šias įmokas moka darbdavys), nesiregistruoja darbo biržoje ar nepradeda vykdyti ekonominės veiklos • Šie gyventojai dar nėra skolingi „Sodrai“ ir sumokėti įmoką – 36 eurus – dar gali iki rugsėjo 30 d., tačiau iki rugsėjo pabaigos nesumokėjus įmokos, bus skaičiuojama skola.
 

Draudimo išmokų priskyrimas neapmokestinamosioms pajamoms pagal Pelno mokesčio įstatymo 12 straipsnį

VMI prie LR FM atnaujino Pelno mokesčio įstatymo 12 str., kuriame išvardintas neapmokestinamųjų pajamų sąrašas, 2 punkto komentarą (apibendrintą paaiškinimą) dėl draudimo išmokų priskyrimo prie neapmokestinamųjų pajamų.
 

Gyventojų pajamų apmokestinimas 2019-2021 m. (I dalis)

Kaip keisis darbo užmokesčio ir kitų pajamų apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu, įsigaliojus mokesčių reformai, kokie bus taikomi gyventojų pajamų mokesčio tarifai ir neapmokestinamojo pajamų dydžiai 2019, 2020 ir 2021 metų mokestiniais laikotarpiais, kokios metinių pajamų deklaravimo naujovės?
 

Gyventojų pajamų apmokestinimas 2019-2021 m. (II dalis)

Kokie GPM tarifai 2019 m. bus taikomi kitoms (su darbo santykiais nesusijusioms) pajamoms? • Mažosios bendrijos nario pajamų apmokestinimas • Metinių pajamų deklaravimo pokyčiai.
 

Kokias išlaidas nuo 2019 m. bus galima atimti iš pajamų ir pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata?

Nuo 2019 m. išplėstas išlaidų, kurias bus galima atimti iš apmokestinamųjų pajamų ir pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata bei susigrąžinti dalį išskaičiuoto (sumokėto) pajamų mokesčio.
 

Lengvės paskolų sąlygos emigrantams įsigyjant būstą Lietuvoje

Kredito davėjai Lietuvoje nuo kitų metų galės teikti kreditą nebūtinai tik eurais, bet ir valiuta, kuria kredito gavėjas gauna pajamas (pvz., svarais sterlingų, Norvegijos kronomis ar Šveicarijos frankais). Tai, siekiant palengvinti sąlygas užsienyje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams skolintis įsigyjant nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, įtvirtinta Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisose.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki spalio 1 d., kalendorius.
 

Naujos asmenų įrašymo į buhalterių profesionalų sąrašą ir išbraukimo iš jo taisyklės

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie LR FM direktorius 2018 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. V1-198 patvirtino naujas Asmenų įrašymo į buhalterių profesionalų sąrašą ir išbraukimo iš jo taisykles, kartu pripažindamas netekusiomis galios ankstesniąsias, patvirtintas 2015 12 30 įsakymu Nr. V-12 • Nuo rugsėjo 25 d. galiojančios naujosios taisyklės nustato asmenų įrašymo į buhalterių profesionalų sąrašą ir išbraukimo iš jo pagrindus, prašymų įrašyti į buhalterių profesionalų sąrašą ir išbraukti iš jo pateikimo, nagrinėjimo, sprendimų dėl asmenų įrašymo į buhalterių profesionalų sąrašą ir išbraukimo iš jo priėmimo, buhalterių profesionalų sąrašo sudarymo tvarką.
 

Nuo 2021 metų – numeris 112 tik skubiai pagalbai išsikviesti, o medicininėms konsultacijoms – atskiras numeris

Planuojama, kad nuo 2021-ųjų metų liks tik vienas pagalbos numeris – 112, kuriuo bus galima iškviesti tik skubią pagalbą, o dabar veikiančius atskirus greitosios pagalbos iškvietimo trumpuosius 03, 033, 103 numerius pakeistų medicinos konsultacijų linija • Vyriausybė pritarė ir siūlys Seimui priimti Bendrojo pagalbos centro įstatymo pakeitimus, kuriais pagal numatytą ir etapais vykdomą planą siekiama modernizuoti Bendrojo pagalbos centro įrangą, sukurti aiškius tarnybų bendradarbiavimo algoritmus.
 

Pasenę elektroninio parašo įtaisai 5 tūkst. vartotojų bus keičiami naujais

Nustatyta, kad 2009-2012 metais išduotose asmens tapatybės kortelėse integruoti elektroninio parašo įtaisai teoriškai esą pažeidžiami, nes technologiškai pasenę, todėl asmenys, kurie aktyviai besinaudojantys elektroniniu parašu su 2009-2012 m. išduotomis seno pavyzdžio asmens tapatybės kortelėmis (tokių šiuo metu yra apie 5 tūkst.), turėtų kreiptis į artimiausią migracijos tarnybą, kur jiems bus išduoti nauji elektroninio parašo įtaisai. 
 

Patvirtinta tvarka, kaip „Sodra“ informuos asmenis apie įtraukimą į pensijų kaupimą ir draudėjus apie asmenis, tapusius pensijų fondo dalyviais

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2018 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. A1-496 patvirtino Asmens informavimo apie jo įtraukimą į pensijų kaupimą ir draudėjų informavimo apie asmenis, tapusius pensijų fondo dalyviais, tvarkos aprašą • Šis naujas 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiantis aprašas nustato asmenų informavimo apie jų įtraukimą į pensijų kaupimą, pensijų kaupimo bendrovių informavimo apie į pensijų kaupimą įtrauktus asmenis ir draudėjų informavimo apie asmens dalyvavimą pensijų kaupime tvarką ir informacijos turinį. 
 

Patvirtintos naujos vidutinio metinio darbuotojų skaičiaus pagal sąrašą apskaičiavimo taisyklės

Finansų ministras 2018 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. 1K-320 nauja redakcija išdėstė 2002 05 15 įsakymą Nr. 134 ir patvirtino naujas Vidutinio metinio darbuotojų skaičiaus pagal sąrašą apskaičiavimo taisykles, kurios nustato pelno siekiančių juridinių asmenų vidutinio metinio darbuotojų skaičiaus pagal sąrašą apskaičiavimo tvarką rengiant metinių finansinių ataskaitų rinkinį, metinį pranešimą ir vertinant finansinių ataskaitų audito privalomumą vadovaujantis Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymo nuostatomis.
 

Pirkimo ir importo PVM sumų atskaitymas iš pajamų

VMI prie LR FM pakeitė Pelno mokesčio įstatymo 24 str., nustatančio mokesčių, kaip ribojamų dydžių leidžiamų atskaitymų rūšies, atskaitymo iš pajamų ypatumus, 2 dalies komentarą (apibendrintą paaiškinimą), kuriame paaiškinama, kokios pirkimo ir importo PVM sumos gali būti atskaitomos iš pajamų • Atnaujintame komentare atlikti redakcinio ir techninio pobūdžio patikslinimai (išbrauktos minimų teisės aktų buvusios nuorodos į oficialųjį paskelbimo šaltinį – „Valstybės žinias“, pavyzdžiuose litus pakeitė sumos eurais bei atnaujinti minimi laikotarpiai (datos), panaikintos nuorodos į ankstesnius VMI raštus, kuriais buvo informuojama apie komentaro atnaujinimą/papildymą), taip pat papildyta nauju paaiškinimu dėl nuo 2018 metų reprezentacinėms sąnaudoms taikomų apribojimų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2018  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama