SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. rugsėjo 18 d.
Nr. 35 (1072) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Ketinama valstybės lėšomis drausti tėvus, prižiūrinčius neįgaliuosius, kuriems reikia nuolatinės priežiūros

Nuo 2020 m. sausio 1 d. valstybės lėšomis turėtų būti draudžiami pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu vienas iš tėvų ar įtėvių, prižiūrinčių neįgalųjį asmenį, kuriam nustatytas specialusis priežiūros (pagalbos) poreikis • Tokiam siūlymui pritarė Vyriausybė, pateikdama Seimui išvadas dėl Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisų projekto • Šiuo metu valstybės lėšomis pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu yra draudžiami tik tie slaugytojai, kurių slaugytiniams nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 25 d., kalendorius.
 

Nauja gyventojo nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos KIT715 forma ir jos užpildymo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. rugsėjo 3 d. įsakymu Nr. VA-67 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė 2012 05 10 įsakymą Nr. VA-47, kuris nuo šiol vadinasi „Dėl gyventojo nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos KIT715 formos užpildymo taisyklių patvirtinimo“ bei patvirtino nuo rugsėjo 5 d. galiojančias: Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos KIT715 (2 versija) formą, kuri turės būti naudojama 2018 ir vėlesnių metų fizinių asmenų nekilnojamojo turto mokesčiui deklaruoti, ir KIT715 formos užpildymo taisykles, kurios nustato fizinio asmens nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos KIT715 (2 versijos) formos užpildymo tvarką • Naujosios taisyklės, kurios sutrumpėjo (vietoj 21 punkto liko 16 punktų), jose papildant sąvokų sekciją, pakeistos atsižvelgiant į Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo Nr. X-233 6, 7, 11, 12 ir 14 straipsnių pakeitimo įstatymą, kuriame įtvirtinti progresiniai nekilnojamojo turto mokesčio tarifai fiziniams asmenims nuosavybės teise priklausančiam ar jų įsigyjamam nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui (gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statiniams (patalpoms), žuvininkystės ir inžineriniams statiniams), taip pat panaikinta nekilnojamojo turto mokesčio lengvata, kuri anksčiau buvo taikoma nekilnojamajam turtui (arba jo daliai), fizinio asmens naudojamam kulto apeigų reikmenų gamybai, bei lengvata nekilnojamajam turtui (arba jo daliai), fizinio (ir juridinio asmens) naudojamam teikiant laidojimo paslaugas • Pakeitimais patikslintas KIT715 deklaracijos pateikimo būdas, panaikinant su popierinės deklaracijos KIT715 pildymu susijusias nuostatas, nebepaliekant ir nuostatų, nustačiusių šios deklaracijos pateikimą ne elektroniniu būdu • Supaprastinta ir pati deklaracijos KIT715 (2 versijos) forma, kurią sudaro dvi 2 dalys (A ir B dalys) bei 8 laukeliai.
 

Nuotolinis darbas

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas apie nuotolinį darbą dirbantiems darbuotojams taikomus reikalavimus, susijusius su sauga ir sveikata.
 

Patvirtinta nauja Pranešimo apie užsienio valstybių kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas FR0526 forma bei jos užpildymo ir pateikimo VMI taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. rugsėjo 6 d. įsakymu Nr. VA-70 pakeitė 2003 06 19 įsakymą Nr. V-176 ir nauja redakcija išdėstė juo patvirtintas Pranešimo apie užsienio valstybių kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas pranešimo FR0526 formą (03 versija) bei FR0526 formos pildymo ir pateikimo taisykles • Pakeitimais taisyklėse nustatyta, kad pranešimas FR0526 turi būti užpildomas ir teikiamas tik elektroniniu būdu VMI prie LR FM elektroninio deklaravimo sistemoje (https://deklaravimas.vmi.lt), todėl atitinkamai išbrauktos visos popieriniams pranešimams užpildyti skirtos nuostatos, panaikinant ir galimybę FR0526 formą atsiųsti paštu ar įteikti tiesiogiai mokesčių administratoriui • Taip pat patikslinta ir kai kurių kitų FR0526 formos laukelių pildymo tvarka, atnaujinant ir 2 pavyzdinių situacijų aprašymus.
 

Per PLAIS iš skolininkų šiemet sugrąžinta beveik 235 mln. eurų

Registrų centras informavo, kad naudojantis Piniginių lėšų apribojimų informacine sistema (PLAIS), šiemet iš skolininkų jau sugrąžinta beveik 235 mln. eurų • Didžioji dalis skolininkų – beveik 81 proc. – yra fiziniai asmenys. 
 

Siūloma riboti antstolių algas ir mažinti skolos išieškojimo vykdymo išlaidas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė Seimui svarstyti Antstolių įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisas, kuriomis siūlo riboti antstolių atlyginimą iki 15 proc. nuo išieškotos sumos, vykdymo bylos administravimo išlaidas susieti su realiomis antstolio darbo sąnaudomis, o ne su su išieškoma suma, kaip yra dabar, privalomai informuoti skolininką apie jo skolą, o raginimas susimokėti skolą būtų nesiunčiamas tik dėl mažesnių negu 10 eurų piniginių sumų išieškojimo.
 

Trišalė taryba nesutaria dėl minimalios algos didinimo

Vyriausybę, darbdavius ir profsąjungas vienijanti Trišalė taryba negali apsispręsti, kiek nuo kitų metų turėtų didėti minimali mėnesio alga (MMA) • Vyriausybė Trišalei tarybai pasiūlė kitais metais minimalią mėnesio algą didinti nuo 400 iki 430 eurų, tačiau profesinės sąjungos laikosi nuostatos, kad nuo 2019-ųjų sausio MMA turėtų pakilti iki 450 eurų, o darbdavių atstovų nuomonės skiriasi: vieni jų siūlo MMA didinti iki 420 eurų, kiti – ją diferencijuoti ir nustatyti skirtingą Vilniuje bei regionuose, proporcingai vidutiniam darbo užmokesčiui.
 

VDI informacija įmonėms, į kurias komandiruojami darbuotojai iš trečiųjų šalių

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie trečiųjų šalių darbuotojus priimančių įmonių pareigą per 7 kalendorines dienas pateikti VDI teritoriniam skyriui Pranešimą apie trečiojoje valstybėje įsteigtos įmonės atsiųsto laikinai dirbti į įmonę Lietuvos Respublikoje užsieniečio darbą įmonėje.
 

VMI apie stacionaraus elektroninio parašo naudojimą EDS

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad dėl technologinių pokyčių, susijusių su Google ir Mozilla planais nuo spalio nebelaikyti Symantec SSL sertifikatų patikimais savo naršyklėse, pasirašymas naudojant Signa naršyklės plėtinius, išleistus iki 2018 07 25, po rugsėjo 18 d. bus neįmanomas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2018  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama