SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. rugsėjo 11 d.
Nr. 34 (1071) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Apvaliosios medienos pardavimo pajamų apmokestinimas

VMI prie LR FM Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja Alina GAUDUTYTĖ komentuoja situaciją apie apvaliosios medienos pardavimo pajamų apmokestinimą GPM.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 17 d., kalendorius.
 

Numatomi Kelių eismo taisyklių pakeitimai

Susisiekimo ministerija parengė ir teiks Vyriausybei svarstyti Kelių eismo taisyklių pakeitimus, kuriais numatoma įteisinti griežtesnius reikalavimus vairuotojams, jiems artėjant prie pėsčiųjų perėjų bei lenkiant dviratininkus • Pvz., vairuotojai privalėtų praleisti į nereguliuojamąją pėsčiųjų perėją dar tik ketinančius žengti ar prie kelio stovinčius pėsčiuosius, o lenkti dviratininkus bus rekomenduojama paliekant šoninį atstumą – ne mažiau kaip 1 metrą, jei važiuojama iki 50 km/val. greičiu, ir ne mažiau kaip 1,5 metro, jei važiuojama greičiau • Pėstieji prieš įžengdami į važiuojamąją kelio ar gatvės dalį ir einant ja, negalėtų naudotis mobiliaisiais telefonais bei privalėtų vengti kitų veiksmų, kurie trikdytų dėmesį.
 

Nuo kitų metų – nauja tikslinių kompensacijų mokėjimo tvarka

2019 m. sausio 1 d. įsigalios Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pakeitimai ir lydimųjų teisės aktų (Tikslinių kompensacijų įstatymo bei Transporto lengvatų įstatymo) pataisos, kuriomis panaikintas neįgaliųjų skirstymas į nedarbingus ir iš dalies darbingus, nustatyti du nuolatinės slaugos ir du nuolatinės priežiūros (pagalbos) lygiai, pakeistos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos, nebebus skiriama transporto išlaidų kompensacija, o lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija galės pasinaudoti ir šeimos, slaugančios neįgalųjį vaiką, kuriam nepertraukiamai yra nustatytas slaugos poreikis nuo vaikystės, jam sukakus 18 metų.
 

Nuo rugsėjo 15 d. – naujas akcizais apmokestinamų prekių tarifinių grupių kodų klasifikatorius

Nuo rugsėjo 15 d. įsigalios naujas Akcizų įstatyme nurodytų akcizais apmokestinamų prekių tarifinių grupių kodų klasifikatorius, kuris nauja redakcija išdėstytas VMI prie LR FM viršininkės 2018 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. VA-35 • Šiame klasifikatoriuje nustatyti energinių produktų Kombinuotosios nomenklatūros kodai suvienodinti su rugsėjo 15-ąją įsigaliosiančiais, nustatytais Komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) 2018/550 ir Komisijos įgyvendinimo sprendime (ES) 2018/552 • Šiais Europos Sąjungos teisės aktais buvo atnaujinti Kombinuotosios nomenklatūros kodai, nurodyti Reglamente (EB) 684/2009 ir Tarybos direktyvoje 2003/96/EB.
 

Patvirtintas Viešojo sektoriaus subjektų buhalterinės apskaitos organizavimo tvarkos aprašas

Finansų ministras 2018 m. rugpjūčio 28 d. įsakymu Nr. 1K-298 pakeitė 2005 05 25 įsakymą ir patvirtino naują Dėl finansų ministro 2005 m. gegužės 25 d. įsakymo Nr. 1K-170 „Dėl Viešojo sektoriaus subjektų buhalterinės apskaitos organizavimo tvarkos aprašą • Šis aprašas reglamentuoja viešojo sektoriaus subjekto buhalterinės apskaitos organizavimą, kai subjekto apskaitą organizuoja pats subjektas.
 

Siūloma pratęsti pelno mokesčio lengvatą investuojantiems į filmo ar jo dalies gamybą

Finansų ministerija parengė Pelno mokesčio įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma dar 5 metams – iki 2023 m. gruodžio 31 d. pratęsti pelno mokesčio lengvatos galiojimo terminą, sudarant galimybę investuotojams mažinti apmokestinamąsias pajamas neatlygintinai Lietuvos filmo gamintojui suteikus lėšų filmo ar jo dalies gamybai Lietuvoje (ši pelno mokesčio lengvata galioja nuo 2014-ųjų sausio 1 d. ir turi baigtis šių metų gruodžio 31 d.) • Keistųsi ir viena šios lengvatos taikymo sąlyga, siūlant nustatyti, kad bendra visų Lietuvos vienetų ar užsienio vienetų per jų nuolatines buveines Lietuvos Respublikoje suteiktų lėšų suma turi neviršyti 30 procentų visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų (šiuo metu – negali būti didesnė nei 20 procentų).
 

Siūomas naujas kombinuotasis keleivių vežimas – traukiniu ir autobusu

Siekiant mažinti „Lietuvos geležinkelių“ iš keleivių vežimo veiklos patiriamus nuostolius, Susisiekimo ministerija siūlo naują keleivių vežimo modelį: vietiniais traukinių maršrutais keleivius vežti kombinuotuoju būdu, pasitelkiant ir autobusus, t. y. dviejų transporto rūšių transporto priemonėmis • Keliaujant Lietuvoje, tose maršrutų dalyse, kuriose važiuoja daugiausia keleivių, juos vežtų traukiniai, o likusiose maršrutų dalyse, kuriose lieka mažai keleivių, – autobusai • Vyriausybė jau pritarė kombinuotajam keleivių vežimo vietiniais maršrutais įteisinti reikalingų teisės aktų – Transporto veiklos pagrindų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso – pakeitimams, o jei ir Seimas jiems pritars, naujas keliavimo Lietuvoje būdas galėtų būti pradėtas taikyti 2019 m. pabaigoje – 2020 m.
 

Vyriausybė nesutinka keisti pelno mokesčio įskaitymo tvarkos

Į Seimą iškeliavo Vyriausybės neigiama išvada dėl grupės parlamentarų pasiūlymo keisti Pelno mokesčio įstatymą, kad 75 procentai pelno mokesčio būtų įskaitomi į valstybės biudžetą, o likę 25 procentai šio mokesčio – į savivaldybių biudžetus • Be to, buvo pasiūlyta, kad apmokestinamojo vieneto sumokėta pelno mokesčio dalis būtų įskaityta į tos savivaldybės, kurioje yra apmokestinamojo vieneto registruota buveinė, biudžetą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2018  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama