SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. rugsėjo 4 d.
Nr. 33 (1070) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Finansų ministerijos plane – siekis pristabdyti transporto priemonių draudimo įkainių augimą

Finansų ministras 2018 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. 1K-290 patvirtino Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo rinkos veikimo tobulinimo planą, kuriame išvardinta 18 priemonių, kurias numatoma iki 2020 m. įgyvendinti transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomojo draudimo ir saugaus eismo srityje • Tarp šių priemonių – konkurencijos skatinimas transporto priemonių draudimo rinkoje, siekiant pristabdyti draudimo įkainių augimo tempą.
 

Jaunos šeimos jau gali teikti prašymus subsidijai pirmajam būstui regionuose

Praėjusį šeštadienį (rugsėjo 1 d.) įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas, kuris sudaro sąlygas jaunoms šeimoms gauti subsidiją, skirtą pirmojo šeimos būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškina, kur ir kokiais būdais jauna šeima, kuria laikomi abu sutuoktiniai arba vienas auginantis 1 ar daugiau vaikų (įvaikių) tėvas ar motina, kurie yra ne vyresni kaip 35 metų amžiaus, gali pateikti prašymą ir dokumentus subsidijai pirmam būstui regione gauti, kurios vietovės laikomos regionais, kokie galimi paramos variantai ir subsidijos suma • Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2018 m. rugpjūčio 30 d. įsakymu Nr. A1-448 patvirtino Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms teikimo organizavimo tvarkos aprašą, kuris nustato jaunų šeimų, pageidaujančių gauti finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms prašymų dėl teisės į finansinę paskatą patvirtinimo (aprašo 1 priedas) pateikimo, jų nagrinėjimo, pažymų, patvirtinančių jaunų šeimų teisę į finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms (aprašo 2 priedas), suformavimo, subsidijų būsto kredito daliai apmokėti arba jaunos šeimos prašymu – pradiniam įnašui padengti apskaitos ir subsidijų grąžinimo tvarką.
 

Juridinių asmenų registro nuostatų pakeitimas

Vyriausybė 2018 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 833 pakeitė Juridinių asmenų registro nuostatus, kurie papildyti nauju 18.25 papunkčiu, nustatančiu, kad, be kitų bendrųjų duomenų apie juridinius asmenis, nuo lapkričio 1 d. Juridinių asmenų registre taip pat registruojama duomuo, jog juridinis asmuo vykdo patikos ar bendrovių steigimo, ar administravimo paslaugų teikėjo veiklą bei veiklos pradžios ir nutraukimo datos.
 

Ką jaunimui svarbu žinoti apie sveikatos draudimą?

„Sodra“ primena, kad mokyklas ir studijas baigusius jaunuolius privalomuoju sveikatos draudimu valstybė draudžia tik iki rugpjūčio 31 d., todėl jeigu rugsėjį žmogus nebesimokys, nedirbs ar neįsiregistruos darbo biržoje, teks mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmoką.
 

Ketinama keisti Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimus

Vyriausybė pritarė ir pateikė Seimui Vyriausybės įstatymo pakeitimo projektui, kuriame siūloma, pakeisti Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimus: jei tam pritars ir Seimas, Ūkio ministerija po reorganizacijos taptų Ekonomikos ir inovacijų ministerija, o Švietimo ir mokslo ministerija –  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija • Pakeitus šių institucijų pavadinimus, keistųsi ir jų vadovų (ministrų, viceministrų) užimamų pareigų pavadinimai • Su pavadinimų pakeitimu susijusios išlaidos siektų 75 tūkst. eurų.
 

Kitąmet vaiko pinigus siūloma padidinti iki 50 eurų

Nuo ateinančių metų išmoką vaikui siūloma padidinti nuo 30 iki 50 eurų, taip pat suvienodinti (nepriklausomai nuo vaikų amžiaus) papildomai skiriamos išmokos vaikui dydį, mokant 20 eurų vieną ar 2 vaikus auginančioms ir/ar globojančioms nepasiturinčioms šeimoms, kurių pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės negu 183 eurai, ir šeimoms, auginančioms ir/ar globojančioms 3 ir daugiau vaikų, nevertinant šeimos gaunamų pajamų • Tai numatyta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtame Išmokų vaikams įstatymo pakeitimo projekte.
 

Lietuvoje platinamos tik elektroninės vinjetės

Popierines kelių naudotojo mokesčio vinjetes galutinai išstūmė elektroninės • Apie tai informavusios Lietuvos automobilių kelių direkcijos teigimu, nuo rugpjūčio 21 d. yra platinamos tik elektroninės vinjetės – elektroninis įrašas Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinėje sistemoje, patvirtinantis kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo faktą.
 

Nauja „Sodros“ NP-SD2 forma duomenims dėl ligos ir motinystės išmokų skyrimo teikti

Rugsėjo 1 d. įsigaliojo „Sodros“ direktorius 2018 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. V-330 patvirtinta nauja Pranešimo išmokai skirti NP-SD2 forma, pakeitusi ankstesnę NP-SD formą, kuri naudojama teikti duomenis dėl ligos ir motinystės išmokų skyrimo, bei NP-SD2 formos duomenų struktūros aprašas • Rugsėjo 1 d. įsigaliojo ir nauja redakcija išdėstyta Prašymo dėl apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu duomenų tikslinimo PT forma (13 versija), kuri papildyta nauju PT-NP-SD2 priedu „NP-SD2 pranešimo išmokai skirti duomenų tikslinimas“ ir PT formos duomenų struktūros aprašas (13 versija) • Pakeistose Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisyklėse nustatyta naujojo Pranešimo NP-SD2 pildymo ir pateikimo tvarka.
 

Nuo kitų metų bus pradėta taikyti sutartis tarp Lietuvos ir Japonijos dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo

Nuo 2019 m. sausio 1 d. bus pradėta taikyti 2017 m. liepos 13 d. Vilniuje pasirašyta Lietuvos Respublikos ir Japonijos sutartis dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos • Šiuo metu Lietuvoje taikomos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys (DAIS) su 54 užsienio valstybėmis • Japonija bus 55-oji valstybė, su kuria nuo kitų metų bus pradėta taikyti DAIS sutartis, leisianti išvengti dvigubo apmokestinimo atvejų, kai pagal įstatymus nuo tų pačių pajamų ir kapitalo reikėtų mokėti mokesčius ir Lietuvoje, ir Japonijoje.
 

Nuo rugsėjo 1 d. pasikeitė darbo laiko ir poilsio laiko ypatumų ekonominės veiklos srityse aprašas

Rugsėjo 1 d. įsigaliojo Vyriausybės 2018 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 715 pakeistas Darbo laiko ir poilsio laiko ypatumų ekonominės veiklos srityse aprašas, kuriame pakeisti darbo ir poilsio laiko ypatumai žemės ūkio produkciją perdirbančių įmonių ir energetikos įmonių darbuotojams.
 

Pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo, mokėjimo ir deklaravimo tvarkos pakeitimai 2018 ir vėlesniais metais

VMI prie LR FM informavusi apie Vyriausybės 2018 m. rugpjūčio 8 d. nutarimu Nr. 779 pakeistą Privalomųjų atskaitymų į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą 2002 08 10 nutarimu Nr. 1229, paaiškino apie privalomųjų atskaitymų iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką deklaravimo ir sumokėjimo tvarką 2018 ir vėlesniais metais.
 

Pakeistos Metinės nenuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio deklaracijos GPM309 formos užpildymo taisyklės (I dalis)

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. rugpjūčio 24 d. įsakymu Nr. VA-65 pakeitė Metinės nenuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio deklaracijos GPM309 formos užpildymo ir pateikimo taisykles • Pakeitimai šiose taisyklėse atlikti, atsižvelgiant į Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo Nr. IX-1007 2, 6, 16, 17, 18, 18-1, 19, 20, 22, 24, 27, 29, 33, 34 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 18-2 straipsniu įstatymą Nr. XIII-841, kuriuo buvo pakeista gyventojų 2018 metais gautoms su darbo santykiais susijusioms pajamoms taikytino metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio apskaičiavimo formulė, padidinti riboto darbingumo asmenims taikomų individualių neapmokestinamųjų pajamų dydžiai bei nustatyta 500 Eur mokestinė lengvata 2018 metais ir vėliau gautoms palūkanoms už vartojimo kreditą, suteiktą per tarpusavio skolinimo platformą, bei palūkanoms už lėšas, suteiktas per sutelktinio finansavimo platformą • Todėl ir taisyklės papildytos naujomis nuostatomis, paaiškinančiomis nenuolatiniam Lietuvos gyventojui taikomo metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) apskaičiavimo tvarką 2018 metais iš šaltinio Lietuvoje gautoms su darbo santykiais susijusioms pajamoms, taip pat individualius NPD, taikomus riboto darbingumo asmenims, palūkanų, gautų už vartojimo kreditą, suteiktą per tarpusavio skolinimo platformą ar už lėšas, suteiktas per sutelktinio finansavimo platformą, deklaravimo taisykles bei grąžintinos pajamų mokesčio sumos nuo palūkanų, pritaikius joms GPM 17 str. 1 dalies 20 ir 20-2 punktuose nustatytas mokesčio lengvatas, apskaičiavimo būdus.
 

Pakeistos Metinės nenuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio deklaracijos GPM309 formos užpildymo taisyklės (II dalis)

Palūkanų deklaravimas ir grąžintinos pajamų mokesčio nuo gyventojo 2018 metais gautų palūkanų sumos, pritaikius GPMĮ 17 str. 1 dalies 20 punkte ir 20-2 punkte palūkanoms nustatytas mokesčio lengvatas, apskaičiavimo tvarka.
 

Patikslinta pašto siuntose gabenamų prekių apskaitos muitinėje tvarka

Muitinės departamento generalinis direktorius 2018 m. rugpjūčio 23 d. įsakymu Nr. 1B-700 pakeitė Muitinės prižiūrimose prekių saugojimo vietose laikomų prekių apskaitos, tvarkymo ir apyvartos ataskaitos pildymo taisykles • Jei anksčiau prekės, gabenamos pašto siuntose pagal Pasaulinės pašto konvencijos nuostatas, į apskaitą buvo įtraukiamos tik pagal pašto siuntos numerį, tai nuo rugpjūčio 25 d. taip pat gali būti įtraukiamos ir pagal išorinės pašto pakuotės, važtos dokumento numerį, šalį siuntėją, gavėją ir svorį.
 

Sektoriniais greičio matuokliais užfiksuoti pažeidėjai sulauks nuobaudų

Lietuvos automobilių kelių direkcija pranešė, kad sektorinių greičio matuoklių užfiksuoti duomenys nuo rugsėjo pradžios jau perduodami į Administracinių nusižengimų registrą • Tai reiškia, kad vairuotojai, viršiję greitį ruožuose, kuriuose sumontuotos 25 sektorinių greičio palaikymo sistemos, kuriomis skaičiuojamas vidutinis transporto priemonių greitis, sulauks ir baudų • Iki rugsėjo sektoriniai greičio matuokliai tik fiksavo pažeidimus, tačiau pažeidėjai nebuvo baudžiami, nes buvo įstigusi greičio matuoklių metrologinė patikra.
 

VMI pavesta nustatyti paskelbimo, kas ir kiek gauna iki 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramos, tvarką

Vyriausybė 2018 m. rugpjūčio 29 d. nutarimu Nr. 848 pavedė Valstybinei mokesčių inspekcijai nustatyti tvarką ir terminus, pagal kuriuos ji savo interneto svetainėje skelbs paramos gavėjus (juridinius asmenis) ir jiems VMI pervestas iki 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio piniginių lėšų sumas.
 

VMI stebimi autoverslininkai biudžetą papildė beveik 4 mln. eurų

VMI dėmesio sulaukę autoverslininkai į biudžetą sumokėjo net 3,9 mln. eurų daugiau mokesčių, nei pernai, o bendra visame automobilių prekybos, remonto ir prekybos autodalimis sektoriuje sumokėtų mokesčių suma išaugo 13,5 mln. eurų • Apie tai informavusios Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teigimu, tai – kovos su šešėlinės ekonomikos reiškiniais šiame sektoriuje rezultatai.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2018  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama