SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. rugpjūčio 28 d.
Nr. 32 (1069) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Didėja dirbančiųjų algos

„Sodros“ duomenimis, vidutinės visą mėnesį dirbusių žmonių draudžiamosios pajamos, nuo kurių sumokėtos socialinio draudimo įmokos, šių metų antrą ketvirtį siekė 892 eurus, t. y. beveik 98 eurais, arba 12,4 proc., daugiau negu prieš metus, o įtakos tam turėjo ne tik bendras ekonominis pakilimas, bet ir šių metų pradžioje iki 400 eurų padidėjusi minimali mėnesio alga (MMA) ir nustatytos minimalios socialinio draudimo įmokos už tuos darbuotojus, kurie neuždirba MMA.
 

Kreditinių PVM sąskaitų faktūrų išrašymas

VMI prie LR FM Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja Alina Gaudutytė paaiškina situaciją dėl kreditinės PVM sąskaitos faktūros išrašymo.
 

Likviduojamas Valstybinis turizmo departamentas, vietoj jo atsiras nauja viešoji įstaiga „Keliauk Lietuvoje“

Vyriausybė 2018 m. rugpjūčio 22 d. priėmė 2 nutarimus – nutarimu Nr. 839 nuspręsta likviduoti Valstybinį turizmo departamentą ir nuo sausio 1 d. nutraukti jo veiklą, o nutarimu Nr. 840 Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įgaliota atlikti Turizmo įstatyme nustatytas Vyriausybės įgaliotos institucijos funkcijas (prižiūrėti turizmo paslaugų tiekėjus), o Ūkio ministerija – tvirtinti tam tikrus Turizmo įstatyme nurodytus teisės aktus, kurie susiję su valstybės politikos formavimu turizmo srityje (gido pažymėjimo formą, jo išdavimo ir panaikinimo tvarką, turizmo informacijos ženklo naudojimo tvarką, atitinkamos apgyvendinimo paslaugų rūšies klasifikavimo reikalavimus ir kt.).
 

Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos FR0001 pildymo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. rugpjūčio 23 d. įsakymu Nr. VA-63 pakeitė Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos FR0001 formos ir jos priedų užpildymo, teikimo ir tikslinimo taisykles • Esminiai pakeitimai taisyklėse padaryti, atsižvelgiant į rugsėjo 1 d. įsigaliosiantį Gyventojų turto deklaravimo įstatymo Nr. I-1338 1, 2 ir 7 straipsnių pakeitimo įstatymą Nr. XIII-1282, kuriuo pirmąjį būstą Lietuvos regionuose įsigyjantiems gyventojams, imantiems būsto kreditą pirmajam būstui pirkti ar/ir statyti, skiriant subsidiją būsto kredito daliai apmokėti ar pradiniam įnašui padengti pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, ir jų šeimų nariams nustatyta pareiga deklaruoti ataskaitinių metų turtą • Todėl taisyklės papildytos naujomis nuostatomis, nurodančiomis, kokį turtą privalės deklaruoti minėti gyventojai ir jų šeimos nariai, kokia turto deklaracijos FR0001 teikimo tvarka ir kaip ji galės būti pateikta • Taip pat pakeistas taisyklių 1 priedas „2017 m. ir vėlesnių metų turto deklaravimo pareigybių (priežasčių) kodų sąrašas“, papildant jį nauju 807 kodu, skirtu žymėti gyventojų, pageidaujančių gauti finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, ir jų sutuoktinių teikiamas FR0001 deklaracijas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 31 d., kalendorius.
 

Numeriu 1883 bus konsultuojami ne tik „Sodros“, bet ir Darbo biržos klientai

Telefono numerį 1883 verta įsidėmėti ne tik „Sodros“, bet Darbo biržos klientams • Lietuvos darbo birža pranešė, kad nuo rugsėjo 1 d. darbo ieškantiems gyventojams ir darbdaviams konsultacijos apie Darbo biržos paslaugas bus teikiamos paskambinus trumpuoju informaciniu numeriu 1883 (šiuo metu tokiu numeriu klientams yra teikiama tik „Sodros“ informacija).
 

Pakeistas VMI mokamų mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų kodų sąrašas

VMI prie LR FM viršininkė ir Muitinės departamento prie LR FM generalinis direktorius 2018 m. rugpjūčio 23 d. įsakymu Nr. VA-64/1B-697 pakeitė Mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų, mokamų į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas, kodų sąrašą, kuris papildytas 3 naujomis eilutėmis, įvedant ir 3 naujus įmokų kodus, skirtus nuo rugsėjo 1 d. mokėti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos paskirtas baudas už Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus, taip pat palūkanas ir delspinigius už laiku negrąžintas vaikų išlaikymo išmokų sumas.
 

Pakeistos įmokų, mokamų „Sodrai“, kodų aprašomosios dalys

„Sodros“ direktorius 2018 m. rugpjūčio 20 d. įsakymu Nr. V-361 pakeitė Įmokų, mokamų į valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą, kodų aprašomąsias dalis, papildant įmokų pavadinimų ir asmenų, už kuriuos mokant (ar jiems patiems mokant) įmokas reikia nurodyti atitinkamus kodus, aprašymus.
 

Panaikintas išmokų iš Garantinio fondo išmokėjimo grynaisiais pinigais aprašas

Atsižvelgiant į tai, kad nei Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatyme, nei Garantinio fondo nuostatuose nenumatyta galimybė išmokas iš Garantinio fondo išmokėti grynaisiais pinigais, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos direktorius 2018 m. rugpjūčio 16 d. įsakymu Nr. V1-173 netekusiu galios pripažino nebeaktualų Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos direktoriaus 2013 10 10 įsakymą Nr. V-82, panaikinant juo patvirtintą Išmokų iš Garantinio fondo išmokėjimo grynaisiais pinigais aprašą.
 

Ruošiamasi papildyti vidutinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo taisykles

Finansų ministerija parengė Vidutinio metų sąrašinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo taisyklių pakeitimo projektą, kuriame vidutinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo formulė nesikeistų, tačiau numatyta tikslinti darbuotojo sampratą, paaiškinant, kokie darbuotojai neįtraukiami į vidutinį darbuotojų skaičių, aptariant, kaip apskaičiuojamas vidutinis darbuotojų skaičius, jei pelno siekiančių juridinio asmens ataskaitiniai metai yra trumpesni negu 12 mėnesių arba nesutampa su kalendoriniais metais, taip pat paaiškinant vidutinio darbuotojų skaičiaus apvalinimo taisykles.
 

Seimo rudens sesijai Vyriausybė siūlys šimtus įstatymų projektų

Vyriausybė rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 829 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo V (rudens) sesijos darbų programos“ rugsėjį susirinksiantiems parlamentarams siūlo į Seimo V (rudens) sesiją įtraukti 118 įstatymų projektų paketų, o su atskirais įstatymų projektais svarstyti ir priimti 424 teisės aktus • Tarp svarbiausių – 9 projektų paketai, susiję su ateinančių metų valstybės ir savivaldybių biudžetų, taip pat 2019 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų patvirtinimu, tačiau šių teisės aktų projektai dar tik rengiami.
 

Teikiantys patikos ar bendrovių steigimo ir administravimo paslaugas privalės registruotis

Lapkričio 1 d. įsigalios Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, įtvirtinantys patikos ar bendrovių steigimo administravimo paslaugų teikėjų privalomą registraciją: juridinių asmenų – Juridinių asmenų registre (JAR), o fizinių asmenų – Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) • Pradėjus vykdyti ar nutraukus tokią veiklą, JAR tvarkytojui (Registrų centrui) ar VMI reikės pranešti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.
 

Teks apsispręsti dėl pensijos kaupimo

Iki pensijų reformos starto likus 4 mėnesiams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškina, ką reikia žinoti apie nuo kitų metų laukiančius pokyčius startavus pensijų sistemos reformai ir kokių žingsnių imtis, priimant spendimą dėl pensijos kaupimo.
 

Vaikams iki 7 metų bilietą atskirai vietai reguliaraus susisiekimo transporte būtų galima pirkti už pusę kainos

Numatoma suteikti galimybę vaikams iki 7 metų pirkti bilietus su 50 proc. nuolaida, jei tolimojo ar vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transporte bus norima vaikui turėti atskirą sėdimąją ar miegamąją vietą • Tokiam Transporto lengvatų įstatymo pakeitimui pritarė Vyriausybė, kurios Seimas buvo paprašęs išvados.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2018  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama