SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. rugpjūčio 21 d.
Nr. 31 (1068) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Ateinančių laikotarpių sąnaudų ir pajamų požymiai

Kokie pagrindiniai ateinančių laikotarpių sąnaudų ir pajamų požymiai? • Atsakymą į šį klausimą pateikia Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnyba prie LR FM, papildžiusi dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) skiltį nauja tema „Ateinančių laikotarpių sąnaudos ir pajamos“.
 

Finansinio turto įvertinimas

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnyba prie LR FM papildė ir pateikė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su finansinio turto įvertinimo apskaita.
 

Jaunos šeimos, norinčios gauti valstybės paramą pirmam būstui regione įsigyti, turėtų paskubėti

Nuo rugsėjo 1 d. jaunos šeimos (abu sutuoktiniai arba vienas auginantis 1 ar daugiau vaikų (įvaikių) tėvas ar motina, kurie yra ne vyresni kaip 35 metų amžiaus) galės teikti prašymus dėl valstybės paramos pirmam būstui regione pirkti arba sklypui, kuriame norės statydintis namą ir galės pretenduoti į subsidiją visoje Lietuvoje, išskyrus vietoves, kurios nepatenka į regiono sąvoką (t. y. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miestus, Neringą, Birštoną, dalį Palangos miesto, Druskininkų, Trakų, Utenos, Vilniaus rajonų savivaldybių) • Norint pasinaudoti valstybės parama, reikia paskubėti, nes šiemet subsidijoms numatyta skirti 2 mln. eurų, tad, preliminariais skaičiavimais, paramos šiais metais užteks tik 115 jaunų šeimų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 27 d., kalendorius.
 

Nuomos užstato apskaita

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnyba prie LR FM papildė atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) skiltį nauja tema, skirta paaiškinimams apie nuomos užstato apskaitą.
 

Pakeistas miško valdytojų, kurie yra fiziniai asmenys, privalomųjų atskaitymų už parduotą medieną bei nenukirstą mišką mokestinis laikotarpis ir deklaravimo bei sumokėjimo terminas

Vyriausybė 2018 m. rugpjūčio 8 d. nutarimu Nr. 779 pakeitė Privalomųjų atskaitymų į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašą • Šiame apraše pakeistas miško valdytojų, kurie yra fiziniai asmenys, privalomųjų atskaitymų mokestinis laikotarpis ir privalomųjų atskaitymų nuo parduotos žaliavinės medienos ir nenukirsto miško deklaravimo bei sumokėjimo terminas.
 

Trumpos pelno (nuostolių) ataskaitos pildymas

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnyba prie LR FM papildė DUK skiltį nauja tema „Trumpa pelno (nuostolių) ataskaita“, kurią pildo labai mažos įmonės, paaiškinant, kas yra įsigytų atsargų ir sunaudotų išteklių duomenys bei atsargų likučio pokytis ir kaip apskaičiuojamas atsargų likučio pokytis.
 

VMI apie gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimą 2019 m. mokestiniu laikotarpiu

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM, siekdama Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo Nr. IX-1007 2, 6, 16, 20, 21 ir 27 straipsnių pakeitimo įstatymo nuostatų taikymą suderinti su naujomis valstybinį socialinį bei sveikatos draudimą 2019 m. reglamentuosiančių teisės aktų nuostatomis, paaiškino apie 2019 m. gyventojų pajamų mokesčio tarifus ir mėnesio neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymą.
 

VMI paaiškinimas apie studentams skiriamos paramos neapmokestinimą pajamų mokesčiu

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM paaiškinimas apie Valstybinio studijų fondo teikiamos paramos į aukštąsias mokyklas ne Lietuvos Respublikoje įstojusiems ar studijuojantiems asmenims apmokestinimą pajamų mokesčiu.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2018  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama