SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. liepos 10 d.
Nr. 26 (1063) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Iki spalio 1-osios pratęstas prisitaikymo prie naujosios atliekų apskaitos sistemos laikotarpis

Aplinkos ministras 2018 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. D1-653 dar trims mėnesiams – iki spalio 1 d. – pratęsė Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) pereinamąjį laikotarpį, kad gamintojai ir importuotojai galėtų integruoti savo naudojamas verslo valdymo informacines sistemas su GPAIS. 
 

Keičiasi mokesčių administravimą reguliuojantis įstatymas (I dalis)

Siekiant gerinti mokesčių administravimą ir sumažinti šešėlinės ekonomikos mastus Lietuvoje, pakeistas Mokesčių administravimo įstatymas, kuriame įtvirtinti net keli mokesčių apskaičiavimo ir perskaičiavimo senaties terminai, detalizuotos taisyklės, kuriomis remdamasis mokesčių administratorius apskaičiuos konkrečius asmenims skirtinų baudų dydžius, nustatyti minimalūs patikimo mokesčių mokėtojo kriterijai, leisiantys objektyviai diferencijuoti mokesčių mokėtojus pagal tai, kaip jie vykdo savo mokestines prievoles • Pakeisti ir Mokesčių administravimo įstatymo lydimieji teisės aktai: pvz., Labdaros ir paramos įstatymo pataisos numato, kad neatitikus minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų nebus galima įgyti paramos gavėjo statuso, o Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai nustato, jog tokių kriterijų neatitinkantys tiekėjai turės būti pašalinti iš viešųjų pirkimų procedūrų.
 

Keičiasi mokesčių administravimą reguliuojantis įstatymas (II dalis)

VMI baudas skaičiuos priklausomai nuo sunkinančių ar lengvinančių aplinkybių • Vienkartinis atleidimas nuo delspinigių, deklaravus ir sumokėjus mokesčius • Pakeisto MAĮ lydimųjų įstatymų, t. y. PVM įstatymo, Viešųjų pirkimų įstatymo bei Labdaros ir paramos įstatymo pataisos.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 16 d., kalendorius.
 

Nuo 2019-ųjų startuoja nauja pensijų kaupimo reforma

Pensijų kaupimo įstatymo Nr. IX-1691 pakeitimo įstatymas keičia pensijų kaupimo sistemą, nes bus naikinami „Sodros“ pervedimai į privačius pensijų fondus ir keičiama kaupimo formulė, nuo 2019 m. sausio 1 d. visus, kurie jau kaupia pensiją fonduose, ir nekaupiančius iki 40 metų asmenis įtraukiant į naują pensijų kaupimo sistemą su galimybe atsisakyti • Šiuo metu pensijų fonduose kaupiantys gyventojai galės nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime ir su visa sukauptų lėšų suma grįžti į „Sodrą“ bei atkurti teises į visą sodrinę pensiją arba stabdyti kaupimą pensijų fonde, paliekant sukauptas lėšas pensijų fonde iki sukaks senatvės pensijos amžius (tai bus galima padaryti per pirmąjį 2019 metų pusmetį apie tai pranešus savo kaupimo bendrovei) • Numatyta ir galimybė laikinai stabdyti pensijų kaupimą, tačiau tokia pertrauka negalės viršyti 12 mėnesių (iš karto ar dalimis) per visą kaupimo laikotarpį.
 

Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai

2019 m. sausio 1 d. įsigalios Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai, kuriais suvienodintos apmokestinimo sąlygos vienetams, vykdantiems ūkinę komercinę veiklą, nepriklausomai nuo jų pasirinktos verslo organizavimo formos, bei įtvirtintos naujos nuostatos dėl pelno nesiekiančių vienetų galimybės apskaičiuoto apmokestinamojo pelno sumažinimo lėšomis, tiesiogiai skiriamomis viešuosius interesus tenkinančiai veiklai finansuoti.
 

Profsąjungas bus galima paremti atskirai, skiriant joms iki 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalį

Nuo kitų metų nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams atsiras galimybė kaip paramą atskirai skirti iki 1 proc. pajamų mokesčio profesinėms sąjungoms arba profesinių sąjungų susivienijimams.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Liepa     2018  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama