SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. birželio 19 d.
Nr. 23 (1060) StraipsniaiĮstatymai         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Daugiau žemės ūkio produkcijos pirkėjų turės informuoti VMI apie įsiskolinimus šios produkcijos pardavėjams

Siekiant pagerinti atsiskaitymų už pirktą žemės ūkio produkciją tvarką ir mažinti įsiskolinimus tokios produkcijos pardavėjams, lapkričio 1 d. įsigaliosiančiomis Atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo pataisomis sumažinti žemės ūkio produkcijos pirkėjų pajamų per ataskaitinius metus dydžiai ir tokiu būdu išplėstas smulkiųjų šios produkcijos supirkėjų (prekybos įmonių, žemės ūkio produktų perdirbimo įmonių ir kitų ūkio bei viešųjų subjektų) ratas, kuriems atsiras prievolė informuoti VMI apie susidariusias pradelsto termino skolas už pirktą žemės ūkio produkciją.
 

Labdaros ir paramos fondų įstatymo pakeitimai

2019 m. sausio 1 d. įsigalios Labdaros ir paramos fondų įstatymo pakeitimai, kuriais nustatyta labdaros ir paramos fondų metinių finansinių ataskaitų rinkinio sudėtis ir informacija, kuri turės būti nurodyta finansinėse ataskaitose, įtvirtinant išimtį, kad labdaros ir paramos fondas, kuris nevaldo neliečiamojo kapitalo, ir, vadovaujantis Buhalterinės apskaitos įstatymu, bus pasirinkęs supaprastintą apskaitą, vietoje metinių finansinių ataskaitų rinkinio ir metinio pranešimo galės rengti tik metinę ataskaitą • Kas tvarko labdaros ir paramos fondo buhalterinę apskaitą reikės nurodyti finansinių ataskaitų aiškinamajame rašte, nebereikalaujant po metinėmis finansinėmis ataskaitomis vyriausiojo buhalterio (buhalterio) parašo, o prievolę pasirašyti metinių finansinių ataskaitų rinkinį, metinį pranešimą ir metinę ataskaitą nustatant fondo įstatuose nurodytam valdymo organo nariui • Informacija apie gautą paramą (ne tik finansinę, bet ir nefinansinę) bei jos panaudojimą turės būti atskleista aiškinamajame rašte, tačiau numatytos ir sąlygos, kada galės būti nenurodomas paramą suteikęs juridinis asmuo • Keisis metinio pranešimo turinys, įtvirtinti ir kriterijai, kada labdaros ir paramos fondams bus privaloma atlikti finansinių ataskaitų auditą • Taip pat išdėstyta, kokius dokumentus ir kokiais atvejais reikės pateikti Juridinių asmenų registro tvarkytojui (Registrų centrui).
 

Pakeistas Asociacijų įstatymas

2019 m. sausio 1 d. įsigalios Asociacijų įstatymo pataisos, kuriomis nustatyta metinių finansinių ataskaitų rinkinio sudėtis bei finansinėse ir veiklos ataskaitose nurodytina informacija, įtvirtinant prievolę šiuos dokumentus pasirašyti asociacijos įstatuose nurodytam valdymo organo nariui • Taigi, po finansinėmis ataskaitomis nebebus reikalaujama vyriausiojo buhalterio (buhalterio) parašo, tačiau kas tvarko asociacijos buhalterinę apskaitą reikės nurodyti finansinių ataskaitų aiškinamajame rašte • Taip pat pakeitimais numatyta, kad informacija apie gautą, panaudotą paramą turės būti atskleidžiama aiškinamajame rašte, nustatant ir sąlygas, kada galės būti nenurodomas paramą suteikęs juridinis asmuo • Mažiems pelno nesiekiantiems juridiniams asmenims, kurių teisinė forma yra asociacija, numatyta galimybė pasirinkti supaprastintą apskaitą, darant paprastąjį įrašą, ir, jei jie atitiks Buhalterinės apskaitos įstatymo 6 str. 3 dalyje nustatytus kriterijus, vietoj metinių finansinių ataskaitų rinkinio bei veiklos ataskaitos galės rengti tik metinę ataskaitą • Šios naujovės ir kiti pakeitimai bus taikomi, rengiant 2019 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančių ataskaitinių laikotarpių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, veiklos ataskaitas ir metines ataskaitas.
 

Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimai

Kitų metų sausio 1 d. įsigalios Viešųjų įstaigų įstatymo pataisos, kuriomis įvardinti atvejai, už kuriuos bus atsakingas viešosios įstaigos vadovas, nustatyta viešosios įstaigos metinių finansinių ataskaitų rinkinio sudėtis ir informacija, kuri turės būti nurodyta finansinėse ataskaitose, numatant, kad aiškinamajame rašte reikės nurodyti, kas tvarkė viešosios įstaigos buhalterinę apskaitą ir laikotarpį, už kurį tvarkoma apskaita, taip pat informaciją apie gautą paramą (finansinę ir nefinansinę) ir jos panaudojimą bei apie kitas per finansinius metus gautas lėšas, jų šaltinius ir panaudojimą, nustatant ir išimtinius atvejus, kada paramą suteikęs juridinis asmuo galės būti nenurodomas • Keisis viešosios įstaigos veiklos ataskaitos turinys, nes atsisakyta reikalavimo šioje ataskaitoje nurodyti kai kuriuos duomenis ar informaciją • Pareiga pasirašyti metinių finansinių ataskaitų rinkinį ir veiklos ataskaitą nustatyta viešosios įstaigos vadovui • Viešosioms įstaigoms, jei jos tenkins bent 2 iš nustatytų sąlygų, įtvirtinta pareiga atlikti metinių finansinių ataskaitų auditą, taip pat reglamentuota dokumentų pateikimo Registrų centrui tvarka.
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Birželis     2018  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama