SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. gegužės 29 d.
Nr. 20 (1057) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

„Regitroje“ su naudotų automobilių pardavėjais bendraus VMI

Šią savaitę visoje Lietuvoje įsikūrusiuose VĮ „Regitra“ padaliniuose lankysis VMI specialistai, kurie konsultuos gyventojus, jiems aktualiais transporto priemonių pirkimo, pardavimo ir teisingo mokesčių apskaičiavimo klausimais • Dėmesio sulauks naudotų automobilių pardavėjai pirkėjams teikiantys pasirašyti užsienietiškas pirkimo–pardavimo sutartis, siekiant įsitikinti, jog pastarosiose nurodytos sandorio aplinkybės yra tikros, o automobilių pardavėjai mokesčius apskaičiuoja ir moka tinkamai.
 

„Sodra“ viešina daugiau duomenų apie darbuotojų pajamas šalies įmonėse

„Sodra“ nuo šiol teikia daugiau viešų duomenų apie įmonių darbuotojų uždirbamas pajamas: pradėta viešai skelbti įmonių, kuriose yra daugiau nei 20 darbuotojų, atlyginimų mediana, standartinis nuokrypis, 25 proc. kvantilis ir 75 proc. kvantilis.
 

Akcizais apmokestinamų prekių apskaitos pasikeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. VA-35 pakeitė 2002 06 14 įsakymą Nr. 156 „Dėl akcizais apmokestinamų prekių apskaitos“ ir juo patvirtintus: Operacijų, susijusių su akcizais apmokestinamomis prekėmis, klasifikatorių, nuo gegužės 24 d. pripažįstant netekusiu galios A9 punktą, ir nauja redakcija išdėstė Akcizų įstatyme nurodytų akcizais apmokestinamų prekių tarifinių grupių kodų klasifikatorių, kuris bus taikomas nuo rugsėjo 15 d., jame nurodytus energinių produktų Kombinuotosios nomenklatūros kodus suvienodinant su nustatytais Europos Sąjungos teisės aktuose.
 

Ką reikėtų žinoti įdarbinant vaiką ar paauglį

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kokie yra taikomi specialūs reikalavimai darbo laikui, darbuotojų saugai ir sveikatai, įdarbinant jaunus asmenis iki 18 metų, kurie skirstomi į 2 grupes: vaikus (asmenys nuo 14 iki 16 metų) ir paauglius (asmenys nuo 16 iki 18 metų).
 

Kaip apmokestinamas kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) ir kitų žemės ūkio veiklą vykdančių vienetų pelnas?

VMI prie LR FM, atsižvelgdama į Pelno mokesčio įstatymo Nr. IX-675 2, 4, 5, 12, 22, 30, 33, 46-1 ir 58 straipsnių pakeitimo įstatymą, atnaujino Pelno mokesčio įstatymo 5 str. (Mokesčio tarifai) 6 dalies apibendrintą paaiškinimą (komentarą), jį išdėstydama nauja redakcija, kuriame paaiškinta, kokie taikomi pelno mokesčio tarifai, apmokestinant žemės ūkio kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) ir kitų žemės ūkio veiklą vykdančių vienetų apmokestinamąjį pelną bei pelno mokesčio tarifų taikymo sąlygos.
 

Keičiasi Inventorizacijos taisyklės

Vyriausybė 2018 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 489 pakeitė Inventorizacijos taisykles, kuriose pakeitimai atlikti, siekiant jų nuostatas suderinti su birželio 1 d. įsigaliosiančiomis Buhalterinės apskaitos įstatymo pataisomis, kuriomis įtvirtintas centralizuotas viešojo sektoriaus subjektų buhalterinės apskaitos tvarkymas ir dėl to dalyje tokių įstaigų nebeliks vyriausiojo buhalterio (buhalterio) • Atsižvelgiant į tai, pakoreguotos taisyklių nuostatos, išbraukiant sąvoką „vyriausiasis buhalteris (buhalteris)“ ir jį pakeičiant terminu „subjekto buhalterinę apskaitą tvarkantis asmuo“.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki birželio 1 d., kalendorius.
 

Nauja VMI nurodymo FR0706 forma ir pakeistos šios formos užpildymo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. gegužės 28 d. įsakymu Nr. VA-36 pakeitė Mokesčių administratoriaus nurodymo FR0706 formos užpildymo taisykles, o pačią FR0706 formą išdėstė nauja redakcija • Taisyklėse patikslinta nuostata dėl FR0706 formos apskundimo tvarkos, ją išsamiau detalizuojant pačiame nurodyme (FR0706 formoje).
 

Pakeista Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklė

Lietuvos vyriausiasis archyvaras 2018 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. VE-29 pakeitė Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklę • Pakeitimai atlikti atsižvelgiant į gegužės 25 d. įsigaliojusį ES Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, taip pat susiję su tam tikrų asmens duomenų saugojimo terminais • Be to, sutrumpinti personalo valdymo dokumentų, susijusių su susijusių su darbuotojų atranka ir priėmimu į pareigas procedūros organizavimu, saugojimo terminai, sumažinant ir prašymų išduoti pažymas, kitus dokumentus juridiniams faktams patvirtinti ir jų nagrinėjimo dokumentų bei susirašinėjimo dokumentų valdymo ir naudojimo klausimais saugojimo laiką • Siekiant mažinti įstaigų administracinę naštą, sutrumpinti ir viešųjų pirkimų dokumentacijos saugojimo terminai, o neaktualūs rodyklės papunkčiai – panaikinti.
 

Pakeistos Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklės

Vyriausybė 2018 m. gegužės 23 d. nutarimu Nr. 490 pakeitė Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisykles, kurios pakoreguotos atsižvelgiant į birželio 1 d. įsigaliosiančias Buhalterinės apskaitos įstatymo pataisas, susijusias su viešojo sektoriaus subjektų centralizuotu buhalterinės apskaitos tvarkymu • Pakeitimais taisyklėse įtvirtinta nauja formuluotė „viešojo sektoriaus subjekto vadovo atsakingu už subjekto finansų kontrolę paskirtas asmuo“, nurodyta, kas pasirašo viešojo sektoriaus subjektų kasos pajamų ir išlaidų orderius, patikslinta kasos knygos pildymo tvarka, formuluotė „kasininko apyskaita“ pakeista į „kasininko ataskaita“ bei atlikti kiti patikslinimai bei papildymai, įsigaliosiantys birželio 1 d.
 

Pelno mokesčio lengvatos taikymas investicinius projektus vykdantiems vienetams

VMI prie LR FM pakeitė ir išdėstė nauja redakcija Pelno mokesčio įstatymo 46-1 str., reglamentuojančio apmokestinamojo pelno sumažinimo dėl vykdomo investicinio projekto tvarką, 2, 4 ir 6 dalių apibendrintus paaiškinimus (komentarus), kurie atnaujinti, atsižvelgus į Pelno mokesčio įstatymo Nr. IX-675 2, 4, 5, 12, 22, 30, 33, 46-1 ir 58 straipsnių pakeitimo įstatymą • Komentaruose paaiškinama pelno mokesčio lengvatos taikymo sąlygos investicinius projektus vykdantiems ir investuojantiems į technologinį atsinaujinimą vienetams bei vadinamojo investicinio projekto lengvatos galiojimo laikotarpis, pakoreguojant pavyzdžiuose pateikiamose pavyzdinėse situacijose, iliustruojančiose teorinius paaiškinimus, datas.
 

VMI 1800 įmonių atleido nuo aplinkos taršos mokesčio delspinigių

Valstybinė mokesčių inspekcija savo iniciatyva, t. y. be mokesčių mokėtojų prašymo, atleido nuo mokesčio už aplinkos teršimą delspinigių visas 1,8 tūkst. įmonių, nukentėjusių dabar jau bankrutavusios atliekų tvarkymo bendrovės „Metrail“ istorijoje • Tokį sprendimą priėmusi VMI be prašymo atleido tiek nuo apskaičiuotų ir nesumokėtų, tiek nuo apskaičiuotų ir sumokėtų delspinigių, o sumokėtus delspinigius grąžins.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2018  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama