Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtai išvadai, kurioje siūloma iš esmės pritarti Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 16 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, numatančiam padidinti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką, mokamą už valstybės lėšomis draudžiamus žmones, t. y. atsisakyti nuostatos kiekvienais metais nustatyti dviem procentais augantį šios įmokos dydį ir prilyginti ją įmokai, kurią moka savarankiškai mokantys PSD įmokas. Kitaip tariant, jei parlamentarai priimtų Sveikatos draudimo įstatymo pataisą, dėl kurios buvo paprašę Vyriausybės išvados, PSD įmokos dydis vienam apdraustajam, draudžiamam valstybės lėšomis, nuo 2019 metų sudarytų 9 procentus užpraeitų metų 12 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio.
Šį pakeitimą siūloma Seimui svarstyti tuomet, kai bus formuojamas kitų metų Valstybės biudžetas.
Finansų ministerijos skaičiavimais, padidinus siūlomą PSD įmoką už valstybės draudžiamus asmenis, ji sudarytų 410,4 euro, o papildomai 2019 metams šioms įmokoms padengti reikėtų virš 100 mln. eurų iš Valstybės biudžeto, lyginant su 2018 m. skirtomis lėšomis.
Primintina, kad valstybės lėšomis PSD yra draudžiami labiausiai socialiai pažeidžiami asmenys, nurodyti Sveikatos draudimo įstatymo 6 str. 4 dalyje, t. y. pensininkai, pašalpų gavėjai, teritorinėse darbo biržose užsiregistravę bedarbiai, studentai, vaikai iki 18 metų, neįgalieji ir kitos socialiai jautrios žmonių grupės.
SAM duomenimis, valstybės lėšomis draudžiamųjų žmonių šiais metais 1,55 mln. ir tai sudaro apie 55 proc. visų gyventojų. Metinė valstybės biudžeto įmoka 2018 m., mokama už valstybės lėšomis draudžiamą asmenį yra 321,4 euro, o savarankiškai įmokas mokančių – 432 eurai.
Šiuo metu, anot SAM, metinė valstybės biudžeto PSD įmoka, mokama už vieną valstybės lėšomis draudžiamąjį, yra maždaug 3 kartus mažesnė už vidutinę metinę vieno dirbančiojo PSD įmoką.