SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. balandžio 24 d.
Nr. 16 (1053) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Intrastato ataskaitos

Muitinės departamentas, atliekantis Intrastato duomenų rinkimo ir kaupimo funkcijas, naujomis situacijomis papildė skyrelį „Dažniausiai užduodami klausimai“ apie Intrastato ataskaitas, kuriame klausimų–atsakymų forma pateikiama informacija, aktuali PVM mokėtojams, rengiantiems Intrastato ataskaitas (UPS-01, UPS-02).
 

Kompensacija už nepanaudotas atostogas

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas, kaip skaičiuoti kompensaciją už nepanaudotas atostogas darbuotojui, turinčiam sukauptų nepanaudotų atostogų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 2 d., kalendorius.
 

Nematerialiojo turto pripažinimo skirtumai pagal VAS ir PMĮ

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba paskelbė kartu su Valstybine mokesčių inspekcija suderintus paaiškinimus apie nematerialiojo turto pripažinimo skirtumus pagal Verslo apskaitos standartų ir Pelno mokesčio įstatymo nuostatas.
 

Nuo gegužės 1 d. visuose būstuose privaloma įsirengti autonominius dūmų detektorius

Nuo šių metų gegužės 1 d. visose gyvenamosiose patalpose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – turės būti įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai, išskyrus atvejus, kai gyvenamosiose patalpose įrengta stacionari gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema • Tokią prievolę gyvenamųjų patalpų savininkams ir nuomininkams numato Bendrosios gaisrinės saugos taisyklių pakeitimai.
 

Pakeista informacijos apie degalų taupymą pateikimo naujų automobilių pirkėjams tvarka

Nuo 2019 m. sausio 1 d. naujų keleivinių automobilių pardavėjai turės pateikti pirkėjams daugiau informacijos apie degalų sąnaudas ir taršą, t. y. apie konkretaus automobilio modelio degalų sąnaudas ir išmetamą anglies dioksido (CO2) kiekį pagal pasaulinę suderintą lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūrą nustatytas vertes • Tai numato Aplinkos ministro 2018 m. kovo 29 d. įsakymu Nr. D1-245 patvirtintas naujos redakcijos Informacijos apie degalų taupymą ir išmetamo anglies dioksido kiekio pateikimo vartotojams parduodant naujus keleivinius automobilius tvarkos aprašas.
 

Papildytas paslaptyje nelaikomos informacijos apie mokesčių mokėtoją sąrašas

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. VA-30 pakeitė Paslaptyje nelaikomos informacijos apie mokesčių mokėtoją paskleidimo tretiesiems asmenims taisykles, jas papildant 3 naujomis sąvokomis ir paslaptyje nelaikomos informacijos sąrašą.
 

Ruošiamasi keisti priverstinio skolų išieškojimą tvarką

Seimas po pateikimo pritarė ir ėmėsi toliau svarstyti Civilinio proceso kodekso pataisas, kuriuo siūloma sumažinti iš skolininkų antstolių išskaičiuojamas sumas, peržiūrint ir skolos išieškojimo iš skolininko iš paskutinio būsto, kuriame jis gyvena, tvarką.
 

Seimas svarstys Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas

Seimas po pateikimo pritarė Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisų projektui ir lydimųjų Transporto lengvatų įstatymo pakeitimo projektui bei naujos redakcijos Tikslinių kompensacijų įstatymo projektui, kuriuos priėmus būtų panaikinta neįgaliuosius diskriminuojanti „nedarbingo“ asmens sąvoka, transporto išlaidų kompensaciją pakeistų kitos tikslinės kompensacijos (slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos), taip pat būtų išplėtas lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos gavėjų ratas.
 

Seime skinasi siūlymas suteikti papildomą laisvadienį ir vieną vaiką auginantiems tėvams

Seimas po pateikimo pritarė Darbo kodekso pakeitimo pataisai, kuria siūloma įteisinti nuostatą, leidžiančią darbuotojams, auginantiems ne tik du, bet ir vieną vaiką iki 12 metų, suteikti papildomą poilsio dieną per mėnesį (vadinamą „mamadienį“ ir „tėvadienį“) arba sutrumpinti darbo laiką 2 valandomis per savaitę.
 

Valstybės ir savivaldybių įmonių valdybas turės sudaryti ne mažiau kaip pusė nepriklausomų narių

Nuo kitų metų įsigalios Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisos, pagal kurias valstybės ir savivaldybių įmonių valdybose nepriklausomų narių turės būti ne mažiau kaip pusė, o ne trečdalis, kaip reikalaujama šiuo metu.
 

Visiems kultūros įstaigų vadovams norima nustatyti kadencijas

Seimas po pateikimo pritarė Muziejų, Bibliotekų ir Kultūros centrų įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma nustatyti kadencijas visiems kultūros įstaigų vadovams, o nacionalinio ir valstybinio lygmens kultūros įstaigų vadovams – ir kadencijų ribojimą • Šių įstaigų (Lietuvos nacionalinės, apskričių, viešųjų ir valstybinės reikšmės bibliotekų, nacionalinių ir respublikinių muziejų, valstybės kultūros centrų) vadovų pareigas būtų galima užimti ne ilgiau kaip dvi kadencijas po 5 metus iš eilės, t. y. 10 metų • Atsižvelgiant į tai, kad regionuose trūksta profesionalių kultūros įstaigų darbuotojų, savivaldybių lygmens kultūros įstaigų vadovams siūloma padaryti išimtį, numatančią 5 metų trukmės kadencijas, tačiau neribojant jų kadencijų skaičiaus.
 

VMI kuria virtualų buhalterį individualia veikla užsiimantiems gyventojams

Valstybinė mokesčių inspekcija šiais metais numato sukurti Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) Nuotolinių apskaitos paslaugų smulkiajam verslui (i.APS) posistemį • Įgyvendinus projektą, bus sukurtas virtualus buhalteris, t. y. elektroninė individualios veiklos apskaitos programa, skirta vykdantiems individualią veiklą įsigijus verslo liudijimą ar pagal pažymą gyventojams.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2018  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama