SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. balandžio 17 d.
Nr. 15 (1052) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Atnaujinti energinių produktų kombinuotosios nomenklatūros kodai

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija dėl energinių produktų kombinuotosios nomenklatūros kodų atnaujinimo, nuo rugsėjo 15 d. įsigaliojus dviems 2018 m. balandžio 6 d. priimtiems teisės aktams – Komisijos įgyvendinimo reglamentui (ES) 2018/550 ir Komisijos įgyvendinimo sprendimui (ES) 2018/552, kuriais atnaujinti Kombinuotosios nomenklatūros kodai, nurodyti Reglamente (EB) 684/2009 ir Direktyvoje 2003/96/EB.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki balandžio 20 d., kalendorius.
 

Nedeklaravusieji gyvenamosios vietos, negaus „Sodros“ mokamų alimentų (vaiko išlaikymo išmokų)

Nuo šių metų pradžios Vaikų išlaikymo fondą, iš kurio mokamos vaiko išlaikymo išmokos, perėmus „Sodrai“, gyventojai, negaunantys viso arba dalies išlaikymo (alimentų), priteisto vienam iš tėvų arba abiem tėvams, gali pateikti prašymą skirti išmoką • Tačiau, norint gauti išmoką tiek vaikas, tiek ir išmoką už vaiką gaunantis asmuo turi būti  deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje • „Sodra“ įspėja, kad nedeklaravus gyvenamosios vietos iki balandžio 30 d., išmokos mokėjimas bus stabdomas.
 

Nuo liepos informaciją apie pacientą galės gauti daugiau artimųjų

Nuo liepos informaciją apie paciento, kuris negali būti laikomas gebančiu protingai vertinti savo interesus, sveikatos būklę ir konfidencialią informacija galės gauti šiuo metu tokios galimybės neturintys: vienas iš šio paciento pilnamečių brolių (seserų) arba vienas iš pilnamečių vaikaičių, arba vienas iš senelių • Šie asmenys jų prašymu turės teisę sužinoti informaciją apie paciento sveikatos būklę bei gauti kitą konfidencialią informaciją tik išimtinais atvejais, t. y., kai pacientas neturi sutuoktinio, sugyventinio (partnerio), tėvų (įtėvių) ar pilnamečių vaikų arba nėra galimybės su jais susisiekti taip greitai, kaip tai būtina • Tai numatyta Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimo pataisose.
 

Pokyčiai elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminantiems vartotojams

Gegužės 1 d. turėtų įsigalioti Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pakeitimai, kurie turėtų pagerinti sąlygas elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminantiems vartotojams: jie galės pasirinkti vieną iš 4-rių jų elektros energijos gamybos ir vartojimo poreikius atitinkantį mokėjimo būdą • Ūkininkai, norintys tapti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių gaminančiais vartotojais, kaip ir juridiniai asmenys, galės įsirengti iki 100 kilovatų galios saulės šviesos, vėjo ir biomasės energijos išteklius naudojančias elektrines.
 

Siūloma už visuomenės poreikiams paimamą žemę suteikti kitą žemės sklypą

Seimas po pateikimo pritarė Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo pataisai, kad žemės savininkui pageidaujant, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus, už visuomenės poreikiams paimamą žemę, žemės savininko rašytiniu sutikimu jam galėtų būti suteikiamas lygiavertis valstybinės žemės sklypas.
 

Tikslinama žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo tvarka

Seimas po svarstymo pritarė Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisai, kuria siekiama ištaisyti techninę klaidą, nes 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusio Žemės ūkio paskirties įstatymo 3 str. 5 dalyje prieš žodį „tėvai“ įrašytas žodis „jų“ išplėtė susijusių asmenų ratą.
 

Vyriausybės planuojamos reformos

Vyriausybė pristatė planuojamas mokesčių ir pensijų sistemos reformas bei kitas struktūrines pertvarkas švietimo, sveikatos apsaugos, inovacijų srityse 3 ateinantiems metams (2019-2021), taip pat ir naujas priemones kovai su šešėliu.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2018  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama