SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. kovo 20 d.
Nr. 11 (1048) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Iki gegužės 11 d. pratęstas UAB Skaitmeninio sertifikavimo centro išduotų kvalifikuotų elektroninių parašų sertifikatų pasikeitimo laikotarpis

Ryšių reguliavimo tarnyba dar kartą ‒ iki gegužės 11 d. ‒ pratęsė laikotarpį, per kurį asmenys, naudojantys UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ išduotų kvalifikuotų elektroninių parašų sertifikatų naudotojai turėtų pasikeisti kitų teikėjų išduodamais sertifikatais • Šį terminą Ryšių reguliavimo tarnyba pratęsė jau trečią kartą: buvo numatyta, kad Skaitmeninio sertifikavimo centras išduoti sertifikatai negalios nuo vasario 12 d., vėliau šis terminas pratęstas dar mėnesiui – iki kovo 12 d., o dabar jis atidėtas dar kartą – iki gegužės 11 d.
 

Importo ir eksporto (reeksporto) deklaracijų pateikimas

Kovo 16 d. baigėsi Centralizuoto importo ir eksporto muitinės deklaracijų priėmimo ir apdorojimo taikymo Lietuvos muitinėje bandomieji projektai, o nuo kovo 17 d. taikomas Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2018 m. kovo 14 d. įsakymas Nr. 1B-205 „Dėl importo ir eksporto (reeksporto) deklaracijos ir kitos elektroninės informacijos, susijusios su importo ir eksporto (reeksporto) deklaracijų įforminimu, pateikimo“.
 

Kas dešimtas sirgęs nepateikia „Sodrai“ prašymo ligos išmokai gauti

„Sodros“ duomenimis, per pastaruosius 12 mėnesių buvo užfiksuoti 37 tūkstančiai nedarbingumo atvejų, už kuriuos „Sodra“ nesulaukė prašymų skirti ligos išmokas, todėl gyventojai ir negavo jiems priklausančios išmokos.
 

Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos pildymo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. kovo 9 d. įsakymu Nr. VA-24 pakeitė Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos FR0001 formos užpildymo taisyklių 1 priedo „2017 m. ir vėlesnių metų turto deklaravimo pareigybių (priežasčių) kodų sąrašas“ 528 pareigybės kodo reikšmę, ankstesnę formuluotę „strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių valstybės ir savivaldybės įmonių ir akcinių bendrovių bei nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai, jų pavaduotojai“ pakeičiant į formuluotę „nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai ir vadovų pavaduotojai“ • Pakeitimas įsigaliojo kovo 13 d.
 

Metinės pajamų mokesčio deklaracijos teikimas

VMI prie LR FM nauja redakcija išdėstė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 27 str. 2 ir 4 dalių komentarą (apibendrintą paaiškinimą), kuris atnaujintas atsižvelgiant į nuo 2018 metų įsigaliojusius GPMĮ pakeitimus • Komentare paaiškinama, kada nuolatinis Lietuvos gyventojas turi VMI teikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją, pavyzdinių situacijų aprašymuose aktualizuojant juose minimus laikotarpius bei skaičiavimus, susijusius su neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (NPD), primenant, kad nuo 2018 m. papildomas NPD už auginamus vaikus (įvaikius) nebetaikomas, papildant ir nauju pavyzdžiu, taip pat patikslinant pavyzdinių situacijų nuostatas, skirtas nedeklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamoms.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 20 d., kalendorius.
 

Mokestiniai (ne mokestiniai) ginčai, jų nagrinėjimo ir apskundimo tvarka

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kokia yra mokestinių (ne mokestinių) ginčų nagrinėjimo ir apskundimo tvarka.
 

Pajamų mokesčio dalies skyrimas paramos gavėjams, meno kūrėjams ar politinėms partijoms (I dalis)

Nuolatiniai Lietuvos gyventojai kasmet gali paremti įvairias organizacijas, turinčias teisę gauti paramą pagal Labdaros ir paramos įstatymą, taip pat konkrečius menininkus, kuriems suteiktas ir meno kūrėjo, ir paramos gavėjo statusas, skirdami jiems iki 2 proc. nuo per metus gautų pajamų išskaičiuotą (mokėtiną) pajamų mokesčio sumą, ir/ar pasirinktas politines partijas, skiriant joms iki 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio • Tam reikia užpildyti Prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms FR0512 formą (3 versiją) ir ją iki gegužės 2 d. pateikti VMI • Tai paramos teikimo būdas, nereikalaujantis iš gyventojo jokių papildomų materialinių išlaidų.
 

Pajamų mokesčio dalies skyrimas paramos gavėjams, meno kūrėjams ar politinėms partijoms (II dalis)

Prašymo FR0512 patikslinimas ir jo pateikimo būdai, atvejai, kai paramos gavėjui ar politinei partijai pajamų mokesčio dalis nepervedama.
 

Pakeistos Gyventojų, privalančių deklaruoti turtą, vardinių sąrašų deklaracijos FR0002 formos užpildymo ir teikimo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. VA-25 pakeitė Gyventojų, privalančių deklaruoti turtą, vardinių sąrašų deklaracijos FR0002 formos ir jos priedų užpildymo, teikimo ir tikslinimo taisykles, kuriose patikslinta, kurios įmonės, įstaigos, organizacijos ir kada privalo VMI pateikti gyventojų vardinius sąrašus FR0002 forma, taip pat nauja redakcija išdėstytas taisyklių priedas „Turto deklaravimo pareigybių (priežasčių) kodų sąrašas“ bei pakeistos taisyklių trijų papunkčių nuostatos dėl deklaracijos FR0002 formos P3 laukelio „Pareigybės kodas“ pildymo tvarkos • Pakeitimai įsigaliojo kovo 17 d.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2018  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama