SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. vasario 27 d.
Nr. 8 (1045) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Ar galima nuomoti akcizais apmokestinamų prekių sandėlį ar jo teritorijos dalį kitiems ūkio subjektams?

VMI prie LR FM, siekdama užtikrinti tinkamą ir vienodą Akcizų įstatymo ir jį įgyvendinančių teisės aktų nuostatų taikymą ūkio subjektams, paaiškina dėl galimybės nuomoti akcizais apmokestinamų prekių sandėlį ar jo teritorijos dalį kitiems ūkio subjektams.
 

Darbo ginčų komisijos užverstos skundais

Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose skyriuose veikiančios darbo ginčų komisijos praėjusiais metais gavo net 6,7 tūkst. prašymų – tai yra beveik penktadaliu daugiau nei 2016 m. • Nuolat auganti darbo ginčų apimtis privertė pernai įsteigti dar keturias darbo ginčų komisijas ir dabar Lietuvoje jų yra 18.
 

Gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamųjų pajamų sąrašo papildymai nuo 2018 m.

2018 m. sausio 1 d. įsigalioję Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. pakeitimai, papildė neapmokestinamųjų pajamų, kurios neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu, sąrašą.
 

Kada gyventojui reikia perskaičiuoti metinį NPD ir sumokėti pajamų mokesčio nepriemoką?

VMI prie LR FM paaiškina, kada ir kodėl gyventojui atsiranda pareiga perskaičiuoti metinį neapmokestinamąjį pajamų dydį ir papildomai sumokėti pajamų mokestį.
 

Kokios įmonės, kada ir kam privalo teikti apskaitos duomenis SAF-T rinkmenoje?

Vyriausybei 2018 02 07 nutarimu Nr. 128 pakeitus Apskaitos dokumentų duomenų teikimo standartinėje apskaitos duomenų rinkmenoje tvarkos aprašą, sumažėjo įmonių skaičius, iš kurių kontroliuojančios institucijos (Valstybinė mokesčių inspekcija, Muitinė, Finansinių nusikaltimų tarnyba, „Sodra“) galės pareikalauti pateikti buhalterinės apskaitos dokumentų duomenis standartinėje apskaitos duomenų (SAF-T) rinkmenoje.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 1 d., kalendorius.
 

Mokesčių inspekcija ir „Sodra“ suvienijo jėgas – nebereikės vaikščioti iš vienos įstaigos į kitą

Nuo šiol Vilniaus ir Klaipėdos apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų padaliniuose gyventojus konsultuos ir „Sodra“, o šių miestų „Sodros“ klientų aptarnavimo centruose dirbs ir VMI specialistai.
 

Nuo kovo didėja akcizo tarifas cigaretėms ir cigarams bei cigarilėms

Nuo kovo 1 d. akcizų už cigaretes specifinis elementas didinamas iki 59 eurų (vietoje 56 Eur) už 1 000 cigarečių, o kombinuotasis akcizų tarifas turės būti ne mažesnis kaip 96 eurai (vietoje 90 Eur) už 1 000 cigarečių • Iki 37 eurų (vietoje 33 Eur) didinamas ir cigarams bei cigarilėms taikomas akcizų tarifas už kilogramą produkto.
 

Pakeistas VMI mokamų mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų kodų sąrašas

VMI prie LR FM viršininkė ir Muitinės departamento prie LR FM  generalinis direktorius kolegialiu 2018 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. VA-15/1B-130 pakeitė Mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų, mokamų į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas, kodų sąrašą • Kovo 5 d. įsigaliosiantys pakeitimai, susiję su gyventojų pajamų mokesčio įmokomis, taip pat pakeičiant kai kurių įmokų pavadinimus bei papildant šį sąrašą naujais įmokų kodais.
 

Patvirtinta valstybės biudžeto lėšų naudojimo reprezentacinėms išlaidoms kultūros įstaigose tvarka

Kultūros ministrė 2018 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. ĮV-190 pakeitė ankstesnį 2004 02 18 įsakymą Nr. ĮV–42 ir, jį išdėsčius nauja redakcija, patvirtino naują Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų naudojimo reprezentacinėms išlaidoms tvarkos aprašą, kuriame išvardinta, kokios Kultūros ministerijos įsteigtose biudžetinėse įstaigose, kurių vadovai nėra savarankiški asignavimų valdytojai, valstybės biudžeto lėšos gali būti priskiriamos/nepriskiriamos reprezentacinėms išlaidoms.
 

Patvirtinti laikinojo įdarbinimo įmonėms keliami kriterijai

Vyriausybė 2018 m. vasario 12 d. nutarimu Nr. 151 patvirtino naują teisės aktą – Kriterijų, kuriuos turi atitikti laikinojo įdarbinimo įmonė, sąrašą ir laikinojo įdarbinimo įmonių atitikties šiems kriterijams nustatymo tvarkos aprašą, įsigaliosiantį liepos 1 d. • Vadovaujantis šiuo aprašu, įmonės, kurios ketina vykdyti laikinojo įdarbinimo veiklą, Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) turės pateikti laisvos formos rašytinį prašymą įtraukti ją į laikinojo įdarbinimo įmonių sąrašą, o VDI įvertinusi, ar laikinojo įdarbinimo įmonė atitinka šioms įmonėms nustatytus kriterijus, priims sprendimą įtraukti ar neįtraukti ją į laikinojo įdarbinimo įmonių sąrašą • Įtrauktos į šių įmonių sąrašą laikinojo įdarbinimo įmonės kiekvienais metais iki liepos 15 d. turės pateikti VDI laisvos formos pranešimą, kad pranešimo pateikimo dieną atitinka aukščiau nustatytus kriterijus ir ketina tęsti laikinojo įdarbinimo veiklą.
 

Pernai nepasinaudoję visu metiniu NPD ar papildomu NPD už auginamus vaikus, šiemet gali susigrąžinti permokėtą pajamų mokestį

Nuolatiniai Lietuvos gyventojai, 2017 m. nepasinaudoję visu metiniu NPD ar papildomu NPD už auginamus vaikus (įvaikius), gali pasinaudoti pajamų mokesčio lengvatomis ir susigrąžinti dalį pajamų mokesčio, tačiau tik deklaravę metines pajamas ir Valstybinei mokesčių inspekcijai iki š. m. gegužės 2 d. pateikę tinkamai užpildytą Metinę pajamų deklaraciją (GPM308 formos 03 versiją) • Nenuolatiniai Lietuvos gyventojai gali pasinaudoti tik metiniu NPD, VMI pateikę Metinę nenuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio deklaraciją (GPM309 forma).
 

Su daugiabučių gyvenamųjų namų ir sodų bendrijų pirmininkais turi būti sudaromos darbo sutartys

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas apie prievolę sudaryti darbo sutartis su daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų pirmininkais, taip pat su sodininkų bendrijos pirmininku.
 

Vidutinė cigarečių kaina mažmeninėje rinkoje padidėjo 19 euro centų

Finansų ministras 2018 m. vasario 22 d. įsakymu Nr. 1K- 96 patvirtino nuo kovo 1 d. galiosiančią vidutinę svertinę mažmeninę cigarečių pardavimo kainą – 3,18 euro už 20 cigarečių, kuri, lyginant su anksčiau patvirtinta 2,99 euro kaina, padidėjo 19 euro centų.
 

VMI apie naują metinę GPM312 A ir B klasės išmokų deklaraciją ir jos pildymą bei pateikimą

VMI prie LR FM paaiškina, kas ir kada privalo pateikti Metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formą ir jos priedus GPM312L, GPM312U, kokios išmokos nedeklaruojamos GPM312 deklaracijoje, taip pat deklaracijos FR0573 formos ir pažymos FR0471 formos naudojimo tvarką.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2018  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama