SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2017 m. lapkričio 21 d.
Nr. 43 (1033) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Gaunamų ir išmokamų dividendų apmokestinimo pelno mokesčiu ir deklaravimo tvarka (I dalis)

VMI prie LR FM parengė Pelno mokesčio įstatymo 32 str. (Dividendai ir paskirstytasis pelnas) naują 6 dalies, pakeitė 33 str. (Dividendų, išmokamų Lietuvos vienetams, apmokestinimo tvarka) 1 dalies ir 34 str. (Dividendai, išmokami užsienio vienetams) 1 dalies apibendrintus paaiškinimus (komentarus).
 

Gaunamų ir išmokamų dividendų apmokestinimo pelno mokesčiu ir deklaravimo tvarka (II dalis)

VMI prie LR FM pakeitė Pelno mokesčio įstatymo 35 str. (Užsienio vienetų dividendai) 1 dalies ir parengė naują 5 dalies, taip pat pakeitė ir papildė 36 str. (Dividendų deklaracija) apibendrintus paaiškinimus (komentarus).
 

Komandiruočių dienpinigių apmokestinimas pajamų mokesčiu

VMI prie LR FM informacija apie dienpinigių apmokestinimą gyventojų pajamų mokesčiu vykstant į užsienio komandiruotes bei vykstant į komandiruotes Lietuvoje.
 

Mažiausiai uždirbančių biudžetininkų algos kitąmet didės apie 20 eurų

Prezidentei įteiktos pasirašyti Seimo priimtos Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pataisos, kuriomis vidutiniškai 20 eurų numatyta padidinti minimaliuosius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus biudžetinių įstaigų struktūrinių padalinių vadovams, jų pavaduotojams, A ir B lygio specialistams bei C lygio kvalifikuotiems darbuotojams.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 27 d., kalendorius.
 

Ne visi gyventojai skuba susigrąžinti pajamų mokesčio permoką

VMI prie LR FM informavo, kad iš 22,2 tūkst. Lietuvos gyventojų, kurie į savo elektroninio pašto dėžutes jau gavo asmeninius VMI pranešimus apie tai, jog 2017 m. pradžioje nepasinaudojo galimybe ir nesusigrąžino jiems priklausančios gyventojo pajamų mokesčio permokos, tik šiek tiek daugiau nei 3,3 tūkst. šalies gyventojų pasinaudojo galimybe susigrąžinti permoką • Jų sąskaitas pinigai pasieks iki Kalėdų • Iš šiuo metu galimų susigrąžinti 17 mln. eurų susigrąžino tik 640 tūkst.
 

Nuo 2021 m. lapkričio 1 d. visi lošimo automatai turės būti sujungti į elektroninę lošimo automatų duomenų valdymo sistemą

Nuo 2021 m. lapkričio 1 d. visi lošimo automatai privalės būti sujungti į elektroninę lošimo automatų duomenų valdymo sistemą, o nuo 2019 m. lapkričio 1 d. lošimus organizuojančios bendrovės prie šios sistemos galės jungtis savanoriškai • Taip pat lošimų organizatoriai turės ne tik filmuoti, bet ir ne rečiau kaip kartą per parą atlikti prie lošimo stalų įmokėtų sumų ir žetonų inventorizaciją, kurios rezultatai tą pačią darbo dieną turės būti įvesti į Lošimų priežiūros tarnybos administruojamą lošimo automatų kontrolės informacinę sistemą • Tai numatyta Seimo priimtose Azartinių lošimų įstatymo pataisose, kurias dar turės įvertinti prezidentė Dalia Grybauskaitė ir nuspręsti, ar jas pasirašyti.
 

Nuo kitų metų – naujos juridinių asmenų duomenų pakeitimo VMI taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2017 m. lapkričio 14 d. įsakymu Nr. VA-96 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiančias Juridinio asmens registravimo Mokesčių mokėtojų registre (MMR) duomenų pakeitimo taisykles • Šiuo įsakymu patvirtintos naujos 5 formos: Juridinio asmens pranešimo apie jo duomenų pakeitimą MMR FR0791 forma; Juridinio asmens struktūrinio padalinio duomenų pakeitimo FR0791A forma; Biudžetinių įstaigų, kurių buhalterinė apskaita tvarkoma centralizuotai, duomenų pakeitimo FR0791B forma (šios 04 versijos formos nebeturi FR0791P, FR0791AP, FR0791BP priedų, jose panaikintos skiltys, kuriose mokesčių mokėtojas turėjo nurodyti vardą, pavardę bei pasirašyti); taip pat Pranešimo apie nustatytus pasikeitusius mokesčių mokėtojo registravimo MMR duomenis REG804 forma; Atsakymo į pranešimą REG805 forma.
 

Papildyti pinigų plovimo ir įtartinų piniginių operacijų ar sandorių atpažinimo kriterijai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius 2017 m. lapkričio 8 d. įsakymu Nr. V-160 pakeitė 2014 12 05 įsakymą Nr. V-240 „Dėl Pinigų plovimo ir įtartinų piniginių operacijų ar sandorių atpažinimo kriterijų sąrašo patvirtinimo“ ir išdėstė jį nauja redakcija, kartu pakeičiant šiuo įsakymu patvirtinto Pinigų plovimo ir įtartinų piniginių operacijų ar sandorių atpažinimo kriterijų sąrašo pavadinimą į naują – Galimo pinigų plovimo ir įtartinų piniginių operacijų ar sandorių atpažinimo kriterijų sąrašas • Jame pateikti 3 sąrašai, kuriuose išvardinti plovimo ir įtartinų piniginių operacijų ar sandorių atpažinimo kriterijai, susiję su kliento elgesiu; kliento ar jo atstovo vykdomomis piniginėmis operacijomis ar sandoriais; vykdomų piniginių operacijų ar sandorių geografiniu aspektu • Pastarųjų dviejų kriterijų sąrašai papildyti naujais atvejais.
 

Registrų centro pavaldumas perduotas Susisiekimo ministerijai

Vyriausybė 2017 m. lapkričio 15 d. nutarimu Nr. 913 pakeitė VĮ Registrų centro savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją – ja nuo lapkričio 17 d. tapo Susisiekimo ministerija • Anksčiau Registrų centras buvo pavaldus Teisingumo ministerijai, kuri ir toliau lieka šios valstybės įmonės tvarkomų pagrindinių valstybės registrų ir valstybės informacinių sistemų valdytoja.
 

Registrų centrui reikės teikti duomenis apie kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) ir žemės ūkio bendrovių narius bei pajininkus

Prezidentei pasirašyti įteiktos Žemės ūkio bendrovių įstatymo ir Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo pataisos, kuriomis įtvirtinta pareiga Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) tvarkytojui, t. y. Registrų centrui, teikti duomenis apie žemės ūkio bendrovių narius ir pajininkus, taip pat duomenis apie kooperatinės bendrovės (kooperatyvo) narius.
 

Valstybinė darbo inspekcija: artėja darbo tarybų rinkimų organizavimo terminas

Valstybinė darbo inspekcija primena apie darbdavių, kurių vidutinis darbdavio darbuotojų skaičius yra 20 ir daugiau, pareigą inicijuoti darbo tarybos sudarymą: iki 2017 m. gruodžio 31 d. jie turėtų priimti įsakymą dėl darbo tarybos rinkimų komisijos sudarymo bei pavesti jai suorganizuoti darbo tarybos rinkimus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Lapkritis     2017  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama