SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2017 m. lapkričio 14 d.
Nr. 42 (1032) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Duotas startas kasos aparatų kvitų žaidimui

VMI prie LR FM viršininkė 2017 m. lapkričio 3 d. įsakymu Nr. VA-94 patvirtino Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos kasos aparatų kvitų žaidimo taisykles, kurios įsigalios lapkričio 27 d. • Šiose taisyklėse apibrėžta, kokie asmenys galės/negalės dalyvauti VMI organizuotame kasos aparatų kvitų žaidime, kuris susidės iš 2 dalių – savaitinio ir mėnesinio – žaidimo, kurie kvitai ir už kokias prekes bei paslaugas galės būti registruojami žaidime, kokias sumas bus galima laimėti ir kokios yra nustatytos laimėjimo atsiėmimo sąlygos • Šiame įsakyme nurodyta, kad lapkričio mėnesį mėnesinis kasos aparatų kvitų žaidimas nebus vykdomas, o tą mėnesį registruoti kasos aparatų kvitai dalyvaus gruodžio mėnesio mėnesiniame žaidime • Vadinamą „čekių loteriją“ antradieniais transliuos LNK: reportažai, kuriuose bus skelbiami kvitų žaidimo laimėtojai, bus rodomi 18.30 val. Žinių metu arba iškart po jų.
 

Ilgiau bus mokamos išmokos slaugantiesiems sergančius sunkiomis ligomis vaikus

Seimas priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kuriais įtvirtinta, kad sergančius sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams ligos socialinio draudimo išmoka bus mokama ilgesnį laikotarpį: ne iki 120, o iki 180 kalendorinių dienų • Taip pat numatyta mokėti ligos išmoką slaugantiems ypač sunkiomis ligomis sergantį vaiką – ne ilgiau kaip 364 kalendorines dienas nuo slaugymo pradžios • Pasibaigus minėtiems ligos išmokos mokėjimo terminams, toliau ligos išmoka už to paties vaiko, sergančio ypač sunkia liga ar sunkia liga, slaugymą bus mokama ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus • Be to, teisę gauti ligos išmokas šiais atvejais įgis ir apdrausti seneliai.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 20 d., kalendorius.
 

Paskirstytos „Sodros“ skyriams funkcijos dėl vaikų išlaikymo išmokų administravimo

„Sodros“ direktorius 2017 m. lapkričio 6 d. įsakymu Nr. V-562 paskirstė „Sodros“ skyriams funkcijas, susijusias su vaikų išlaikymo išmokomis.
 

Registrų centras skatina registruoti baigtus ar nebaigtus statinius

Prieš dvejus metus įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, buvo sugriežtinta statinių ir daiktinių teisių į juos registravimo tvarka, tad VĮ „Registrų centras“ nekilnojamojo turto savininkams primena registravimo terminus.           
 

Siūloma nustatyti kadencijas ministerijų kancleriams

Seimas pradėjo svarstyti ir po pateikimo pritarė Vyriausybės įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma ministerijų kancleriams nustatyti 4 metų kadencijas ir jie šias pareigas toje pačioje ministerijoje galėtų eiti ne daugiau nei 2 kadencijas iš eilės • Birželį Seimas atmetė analogiškus Vyriausybės teiktus pasiūlymus, tačiau praėjus beveik pusmečiui, po gana ilgokų diskusijų parlamentarai vargais negalais pritarė valdančiosios koalicijos atstovų inicijuotam projektui po pristatymo.
 

Siūloma teisę į antrojo laipsnio valstybinę pensiją suteikti ir daugiavaikiams tėčiams

Seimas po svarstymo pritarė Valstybinių pensijų įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama nustatyti, kad ne tik daugiavaikės motinos (įmotės), bet ir tėvai (įtėviai), kurie išaugino 5 ir daugiau vaikų, turėtų teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją • Be to, numatyta apibrėžti atvejus, dėl kokių priežasčių daugiavaikiams motinai arba tėvui antrojo laipsnio valstybinė pensija nebūtų skiriama.
 

Šalpos išmokų administravimą numatoma perduoti „Sodrai“

Nuo 2019 m. sausio 1 d. šalpos išmokas turėtų skirti ir mokėti „Sodra“, o ne savivaldybės, kaip šiuo metu • Tai numatoma Šalpos pensijų įstatymo pataisų projekte, kuriam pritarė Vyriausybė, siūlant, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. „Sodros“ administravimo įstaigos skirtų ir mokėtų šalpos išmokas (šalpos pensijas, šalpos našlaičių pensijas bei šalpos kompensacijas), slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslines kompensacijas, taip pat mokėtų iki 1995 m. 01 01 paskirtas socialines pensijas ir iki 2004 04 01 paskirtas šalpos pensijas už neįgaliųjų slaugą.
 

Teismo procesiniai dokumentai administracinėse bylose audito įmonėms bus įteikiami elektroninių ryšių priemonėmis

Prezidentei įteiktos pasirašyti Seimo priimtos Administracinių bylų teisenos įstatymo pataisos, kuriomis 74 str. 7 dalis papildyta nuostata dėl elektroninėmis ryšių priemonėmis teismo šaukimų bei pranešimų įteikimo ir audito įmonėms.
 

Tūkstančiai paveldėtojų nesikreipia į „Sodrą“ dėl kompensacijų už dirbusiems pensininkams sumažintas pensijas

Dirbusiųjų pensininkų, kuriems dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo ekonominės krizės metu (nuo 2010 01 01) buvo sumažinta socialinio draudimo senatvės pensija ar valstybinė pensija, turto paveldėtojai turi teisę kreiptis į „Sodrą“ dėl sumažintos šių pensijų dalies kompensavimo • Prašymus dėl pensijų kompensavimo, kurių nesulaukė dirbę pensininkai, jų turto paveldėtojai turi pateikti mirusiajam pensiją mokėjusiam „Sodros“ teritoriniam skyriui ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d., kartu pristatant paveldėjimo teisės liudijimą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Lapkritis     2017  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama