SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2017 m. rugpjūčio 22 d.
Nr. 31 (1021) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

„Sodros“ išmokų apmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu taisyklių pakeitimai

„Sodros“ direktorius 2017 m. rugpjūčio 9 d. įsakymu Nr. V-398 pakeitė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių mokamų nepensinių išmokų apmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu taisykles • Taisyklės papildytos naujomis nuostatomis dėl ilgalaikio darbo išmokų, kurios atėmus taikytiną neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) ir papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (PNPD), apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu.
 

Kompensacijos darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba susijęs su kelionėmis ar važiavimu

Už kurį laikotarpį gali būti kompensuojamos išlaidos darbuotojui, kai darbas yra atliekamas kelionėje, lauko sąlygomis, susijęs su važiavimais arba yra kilnojamojo pobūdžio? • Kaip darbuotojui kompensuojamos padidėjusios išlaidos, kai darbas yra atliekamas kelionėje, lauko sąlygomis, susijęs su važiavimais arba yra kilnojamojo pobūdžio? • Kokio dydžio išlaidos gali būti kompensuojamos darbuotojams, kurių darbas atliekamas kelionėje, lauko sąlygomis?
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 25 d., kalendorius.
 

Mokymosi atostogų reglamentavimas naujajame Darbo kodekse

Nuo liepos 1 d. įsigaliojusiame naujajame Darbo kodekse numatyta teisė išeiti mokymosi atostogų darbuotojams, kurie mokosi pagal formaliojo švietimo programas, taip pat ir iki 5 darbo dienų per metus tiems, kurie dalyvauja neformaliojo suaugusiųjų švietimo programose • Jei darbuotojas įmonėje dirba ilgiau nei 5 metus, už mokymosi atostogas, trunkančias iki 10 darbo dienų per vienus darbo metus, jam paliekama ne mažiau kaip pusė darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio.
 

Nauja „Sodros“ mokamų nepensinių išmokų ir kompensacijų mokėjimo tvarka

„Sodros“ direktorius 2017 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. V-408 pakeitė 2012 01 30 įsakymą Nr. V-37 ir, jį išdėstęs nauja redakcija, patvirtino naują Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių mokamų nepensinių išmokų ir kompensacijų mokėjimo tvarkos aprašą • Pakeitimais šiame apraše pailgintas ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės ir tėvystės išmokų išmokėjimo terminas, nustatant vaiko priežiūros išmokų bei nedarbo ir dalinio darbo socialinio draudimo, ilgalaikio darbo išmokų ir išmokų iš Garantinio fondo mokėjimo datas.
 

Naujos formos, susijusios su mokestinės nepriemokos muitinėje (jos dalies) perėmimu ir turto priverstinės hipotekos (įkeitimo) nustatymu

Muitinės departamento generalinis direktorius 2017 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. 1B-676 pakeitė ir naujomis redakcijomis išdėstė 7 formas, susijusias su mokestinės nepriemokos muitinėje (jos dalies) perėmimu, o 2017 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. 1B-680 naujomis redakcijomis išdėstė 3 sprendimų formas, susijusias su mokesčių mokėtojo turto priverstinės hipotekos (įkeitimo) nustatymu.
 

Nekilnojamojo turto mokesčio tarifai 2018 m.

Visos savivaldybių tarybos patvirtino nekilnojamojo turto mokesčio tarifus 2018 metams, kuriuos galima rasti VMI tinklalapyje.
 

Pakeistas 5-asis VSAFAS „Pinigų srautų ataskaita“

Finansų ministras 2017 m. liepos 31 d. įsakymu Nr. 1K-289 pakeitė viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 5-ąjį standartą „Pinigų srautų ataskaita“, patikslinant skyrių „Pagrindinė veikla“, „Investicinė veikla“, „Finansinė veikla“ ir „Valiutiniai straipsniai“ nuostatas bei nauja redakcija išdėstant 3 priedus: 1 priedą „Žemesniojo lygio fondų pinigų srautų ataskaitos forma“, 2 priedą „Žemesniojo lygio viešojo sektoriaus subjektų, išskyrus fondus, pinigų srautų ataskaitos forma“ ir 3 priedą „Aukštesniojo lygio pinigų srautų ataskaitos forma“.
 

Rugsėjo 1-ąją vaikus į mokyklą galės palydėti daugiau tėvų

Tėvai, kurie neturi teisės į kas mėnesį suteikiamas papildomas poilsio dienas (vadinamas „mamadieniais“ arba „tėvadieniais“), auginantys vaiką iki 14 metų, besimokantį pagal priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo ar pagrindinio ugdymo programas, pirmąją mokslo metų dieną turi teisę gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, paliekant jiems vidutinį darbo užmokestį • Tai reiškia, kad tokią garantiją naujasis Darbo kodeksas suteikia ir priešmokyklinukų tėvams (anksčiau to nebuvo), ir auginantiems vyresnius – iki 14 metų vaikus (anksčiau tai buvo taikoma auginantiems vaikus iki 12 metų).
 

Siūloma įtvirtinti prievolę teikti „Registrų centrui“ duomenis apie žemės ūkio bendrovių narius ir pajininkus bei kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) narius

Ruošiamasi žemės ūkio bendroves (ŽŪB) ir kooperatines bendroves (KB) (kooperatyvus) įpareigoti Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) tvarkytojui pateikti duomenis apie ŽŪB narius ir pajininkus bei KB (kooperatyvų) narius • JADIS tvarkytojui privalomi teikti duomenys, jų teikimo  terminai ir duomenų gavėjai numatyti Žemės ūkio ministerijos parengtose Žemės ūkio bendrovių ir Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymų pataisose.
 

Siūloma plėsti galinčių susigrąžinti Lietuvoje sumokėtą PVM ratą

Siekiant paskatinti Lietuvos stojimo į EBPO procesą, Vyriausybė pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma įtvirtinti, kad teisė susigrąžinti Lietuvoje sumokėtą PVM būtų suteikiama užsienio apmokestintiems asmenims, įsikūrusiems tose EBPO valstybėse narėse, kurios neturi PVM (ar jam tapataus mokesčio).
 

VMI apie pakeistą kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarką

Valstybinė mokesčių inspekcija susipažindina su Vyriausybės 2017 01 11 nutarimu Nr. 12 pakeisto Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo kai kuriomis nuostatomis, susijusiomis su Valstybinės mokesčių inspekcijos vykdoma veikla ir atliekamomis funkcijomis.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2017  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama