SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2017 m. birželio 13 d.
Nr. 22 (1012) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbdaviai įpareigoti „Sodrai“ pateikti duomenis apie terminuotas darbo sutartis

„Sodros“ direktorius 2017 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. V-281 patvirtino liepos 1 d. įsigaliosiantį Duomenų apie galiojančias terminuotas darbo sutartis pateikimo tvarkos aprašą ir Pranešimo apie asmenis, dirbančius pagal terminuotas darbo sutartis, sudarytas iki 2017 m. birželio 30 d., TDS formą • Aprašas nustato duomenų apie apdraustųjų asmenų, kurie 2017 m. liepos 1 d. dirba pagal terminuotas darbo sutartis, sudarytas iki 2017 m. birželio 30 d. pateikimo „Sodros“ teritoriniams skyriams, pranešimo apie asmenis, dirbančius pagal terminuotas darbo sutartis, sudarytas iki 2017 m. birželio 30 d., TDS formos pildymo bei pateiktų duomenų įrašymo į Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro duomenų bazę ir jų tikslinimo tvarką • Kadangi nuo kito mėnesio keičiasi ir bus taikomas skirtingas nedarbo socialinio draudimo įmokų tarifas terminuotoms ir neterminuotoms darbo sutartims (neterminuotoms darbo sutartims bus taikomas 1,6 proc., o terminuotoms sutartims – 3,2 proc. nedarbo socialinio draudimo tarifas), darbdaviams atsiras prievolė „Sodrai“ pateikti duomenis apie sudarytas terminuotas darbo sutartis: nuo liepos 1 d. reikės informuoti apie naujai sudaromas terminuotas darbo sutartis, o per laikotarpį nuo liepos 1 d. iki liepos 31 d. – pateikti duomenis apie visas esamas terminuotas darbo sutartis.
 

Duomenų teikimo „Sodrai“ pakeitimai ir naujos pranešimų formos

„Sodros“ direktorius 2017 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. V-282 nauja redakcija išdėstė liepos 1 d. įsigaliosiančią Pranešimo apie apdraustųjų valstybinio socialinio draudimo pradžią 1-SD formą (versija 09) ir šios elektroninės formos duomenų struktūros aprašą, taip pat PT elektroninio prašymo dėl apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu duomenų tikslinimo formą (versija 12) ir jos duomenų struktūros aprašą (versija 12) • Be to, pakeistos Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisyklės, kuriose pagrindiniai pakeitimai atlikti atsižvelgiant į liepos 1 d. įsigaliosiantį naująjį Darbo kodeksą.
 

Iki birželio 15 d. reikia pateikti pelno mokesčio deklaracijas ir sumokėti pelno mokestį

Šiemet pirmą kartą juridiniai asmenys, kurių mokestinis laikotarpis sutampa su kalendoriniais metais, iki birželio 15 d. turi VMI pateikti pelno mokesčio deklaracijas ir sumokėti jose apskaičiuotą pelno mokestį • Drausmingiems mokesčių mokėtojams išankstinių priminimų VMI nesiųs, jų sulauks tik tie, kurie praėjusiais metais nepateikė pelno mokesčio deklaracijos ir „naujokai“, t. y. tie, kurie jas teiks pirmą kartą.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki birželio 20 d., kalendorius.
 

Nauja VMI paslauga – preliminarių PVM deklaracijų formavimas

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM informavo, kad nuo birželio 8 d. i.SAF (elektroninio sąskaitų faktūrų) posistemio vartotojams pristatyta nauja preliminarių PVM deklaracijų formavimo paslauga, kurią užsisakyti PVM mokėtojai gali prisijungę prie i.SAF ir pažymėję automatinę paslaugos formavimo funkciją • Preliminarios PVM deklaracijos yra formuojamos remiantis i.SAF registruose pateiktomis PVM sąskaitomis faktūromis • Pagal nustatytą mokesčių mokėtojo mokestinį laikotarpį (pvz., mėnesinį), preliminari deklaracija už praėjusį laikotarpį bus suformuojama pasibaigus PVM sąskaitų faktūrų registrų teikimo terminui, t. y., po kiekvieno mėn. 20 d. • Formuojant preliminarias PVM deklaracijas, bus įkeliami visi VMI turimi duomenys, kuriuos verslo subjektams bereiks tik peržiūrėti, jei turės papildomos informacijos – pridėti ir patvirtinti.
 

Neįsigaliojusiame naujajame Darbo kodekse – naujos pataisos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dar neįsigaliojusio, tačiau Seimo jau pataisyto naujojo Darbo kodekso pakeitimus ir Nedarbo socialinio draudimo įstatymo bei Užimtumo įstatymo pataisas, kuriuose kelios dešimtys naujovių, nesančių dabartiniame darbo santykių reglamentavime • Darbo kodekso, vien kuriame patikslintos 45 straipsnių nuostatos, ir lydimųjų teisės aktų pakeitimai įsigalios liepos 1 d. • Pristatome esminius pakeitimus, atliktus naujajame Darbo kodekse ir Nedarbo socialinio draudimo įstatymo bei Užimtumo įstatyme.
 

Nepanaudotas atostogas daugiau kaip už 3 darbo metus reikės išnaudoti iki 2020 m. liepos 1 d.

Pusmečiui, iki 2020 m. liepos 1 d., pratęsta darbuotojo teisė panaudoti iki naujo Darbo kodekso įsigaliojimo (t. y. iki 2017 m. liepos 1 d.) nepanaudotas kasmetines atostogas daugiau kaip už 3 darbo metus • Tai nustatyta Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo Nr. XII-2603 2 ir 6 straipsnių pakeitimo įstatyme, kuriame taip pat įtvirtinta, jog nuo 2017 m. liepos 1 d. kasmetinės atostogos (įskaitant pailgintas ir papildomas atostogas), į kurias teisė įgyta iki Darbo kodekso įsigaliojimo, bus suteikiamos darbo dienomis, už kiekvienas 7 kalendorines dienas atostogų suteikiant 5 darbo dienas kasmetinių atostogų (jeigu dirbama 5 dienas per savaitę) arba 6 darbo dienas už kiekvienas septynias dienas (jeigu dirbama 6 dienas per savaitę).
 

Nuo liepos 1 d. – naujos vidutinio darbdavio ir darbovietės darbuotojų skaičiaus nustatymo taisyklės

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2017 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. A1-280 patvirtino naujas Vidutinio darbdavio ir darbovietės darbuotojų skaičiaus nustatymo taisykles • Šiose liepos 1 d. įsigaliosiančiose taisyklėse reglamentuota vidutinio darbdavio ir darbovietės darbuotojų skaičiaus nustatymo tvarka.
 

Nustatyta, koks nekilnojamasis turtas laikomas apleistu ir neprižiūrimu

Nuo kitų metų sausio turėtų įsigalioti Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo Nr. X-233 2 straipsnio pakeitimo įstatymas, kuriame apibrėžta apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamo turto sąvoka • Taip pat įtvirtinta, jog apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą kiekvienoje savivaldybėje sudarys ir tvirtins savivaldybės taryba, o kriterijus, kuriais remiantis nekilnojamasis turtas yra įtraukiamas į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą, turės nustatyti Vyriausybė ar jos įgaliota institucija • Kad Seimo priimtos Nekilnojamojo turto mokesčio pataisos įsigaliotų, jas dar turi pasirašyti Prezidentė.
 

Seime svarstomas naujas daugiabučių namų renovavimo finansavimo modelis

Parlamentarai po pateikimo pritarė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo Nr. I-2455 pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siekiama įtvirtinti naują daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) modelį, nustatant gyventojams palankesnes ir ilgalaikes valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) valstybės paramos teikimo sąlygas ir būdus, skatinančius daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkus rengti ir įgyvendinti atnaujinimo (modernizavimo) projektus.
 

Už bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimus grės baudos iki 500 eurų

Birželio 10 d. įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso 29 ir 393 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriame nustatyta, kad bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 100 iki 300 eurų, o už pakartotinį pažeidimą – baudą nuo 300 iki 500 eurų • Už pakartotinį nusižengimą gali būti skiriamas bepiločio orlaivio konfiskavimas.
 

Valstybines pensijas galės gauti parolimpinių ir kurčiųjų žaidynių čempionai bei prizininkai

Nuo kitų metų bus sulygintos olimpinių, parolimpinių ir kurčiųjų žaidynių čempionų bei prizininkų teisės gauti valstybės pensijas • Pagal Valstybinių pensijų įstatymo Nr. I-730 4 straipsnio pakeitimo įstatymą, nuo 2018-ųjų teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją turės ir parolimpinių, ir kurčiųjų žaidynių čempionai (aukso medalio laimėtojai), o antrojo laipsnio valstybinę pensiją galės gauti parolimpinių žaidynių ir kurčiųjų žaidynių prizininkai (sidabro, bronzos medalių laimėtojai) bei į parolimpinių ar kurčiųjų žaidynių programą įtrauktos sporto šakos rungties pasaulio čempionai (aukso medalio laimėtojai).
 

VMI apie dujotiekio darbų laikymą/nelaikymą statybos darbais

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM paaiškinimas dėl dujotiekio darbų, kurie laikomi/nelaikomi statybos darbais.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Birželis     2017  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama