SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2017 m. gegužės 16 d.
Nr. 19 (1009) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dalinio darbo išmokas mokės „Sodros“ Utenos skyrius

„Sodros“ direktorius 2017 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. V-235 paskirstė „Sodros“ teritoriniams skyriams funkcijas, susijusias su dalinio darbo išmokomis, nustatant, kad dalinio darbo išmokų apskaičiavimą, skyrimą ir mokėjimą centralizuotai vykdys „Sodros“ Utenos skyrius.
 

Daugėja privačius interesus deklaruoti privalėsiančių asmenų

Nuo kitų metų deklaruoti privačius interesus turės Seimo komitetų patvirtinti ekspertai, Privalomojo sveikatos draudimo tarybos visuomeniniai patarėjai ir Nacionalinės sveikatos tarybos nariai • Tokia pareiga šiems asmenims įtvirtinta Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo Nr. VIII-371 4, 10 ir 13 straipsnių pakeitimo įstatyme.
 

Dividendų pelno mokesčio deklaracijos FR0640 formos pildymo taisyklių pakeitimas

VMI prie LR FM viršininkas 2017 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. VA-38 pakeitė Dividendų pelno mokesčio deklaracijos FR0640 formos, jos priedų pildymo ir teikimo taisyklių 6 punktą, kuriame, atsižvelgiant į tai, kad nuo 2016 12 24 nebegalioja Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 40-1 straipsnis, panaikinta ankstesniais pakeitimais pamiršta išbraukti nebeaktuali nuostata, nurodžiusi, kad fiziniams asmenims iš neapmokestinto pelno paskirstytas ir išmokėtas pelnas (ar jo dalis), apmokestinamas pagal PMĮ 40-1 str., ir nuo jo apskaičiuotas pelno mokestis nurodomas FR0640 formoje.
 

Keisis biudžetinių įstaigų vadovų priėmimo į pareigas tvarka

Biudžetinių įstaigų vadovais, dirbančiais pagal darbo sutartį, galės būti tik turintys aukštąjį išsilavinimą asmenys, o į pareigas priimami tik konkurso būdu 4 metų kadencijai, tačiau kadencijų skaičius nebus ribojamas • Pasibaigus pirmajai kadencijai, darbo sutartis galės būti pratęsiama antrajai kadencijai neskelbiant konkurso, jei visi biudžetinės įstaigos vadovo kasmetiniai veiklos vertinimai pirmos kadencijos metu buvo geri arba labai gerai • Tai numatyta Seimo priimtame Biudžetinių įstaigų įstatymo Nr. I-1113 1 ir 9 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 9(1) straipsniu įstatyme, kuris, jei jį pasirašys Prezidentė, įsigalios gruodžio 1 d.
 

Lietuvos ryšio operatoriams leista taikyti papildomus mokesčius už tarptinklinio ryšio paslaugas kitose ES šalyse

Artėjant birželio 15 d., kai bus panaikinti tarptinklinio ryšio užmokesčiai už tarptinklinio ryšio (angl. roaming) paslaugas Europos Sąjungoje (ES), Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) suteikė teisę trims bendrovėms – „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ – taikyti papildomus mokesčius, kurie leis kompensuoti jų patiriamus nuostolius • Tačiau RRT pažymi, kad tarptinklinio ryšio paslaugų tarifai Lietuvos vartotojams vis tiek bus mažesni, nei taikyti iki birželio 15-osios.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 22 d., kalendorius.
 

Naujos fizinių asmenų įregistravimo/išregistravimo mokesčių mokėtojų registre taisyklės

VMI prie LR FM viršininkas 2017 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. VA-37 pakeitė savo ankstesnį 2013 06 25 įsakymą Nr. VA-36 ir nauja redakcija išdėstė gegužės 10 d. įsigaliojusias Fizinių asmenų įregistravimo į Mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš Mokesčių mokėtojų registro taisykles bei Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą • Pakeitimais taisyklėse, be panaikintų „Valstybės žinių“ nuorodų, redakcinio bei techninio pobūdžio patikslinimų, atsižvelgiant į tai, kad Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nebeliko termino „nemokama teisinė pagalba“, panaikintas mokesčių mokėtojo tipas „nemokamai teisinei pagalbai gauti“ (taip pat ir prašymo REG812 formoje), atlikus ir kitus pakeitimus, tarp kurių patikslinti advokatų ir advokatų padėjėjų prašymo REG812 pateikimo terminai, papildant ir detalizuojant individualios veiklos nutraukimo pagrindus, pakeičiant nuostatas dėl laikino individualios veiklos sustabdymo ir papildant naujomis dėl mokesčių mokėtojo įregistravimo į Mokesčių mokėtojų registrą VMI iniciatyva.
 

Nuo liepos STT galės iš bankų gauti informaciją apie įmonių ūkines ir finansines operacijas

Nuo liepos 1 d., kai įsigalios Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo Nr. VIII-1649 6 straipsnio pakeitimo įstatymas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įgaus teisę iš bankų, finansų ir kredito įmonių bei kredito įstaigų ir kitų juridinių asmenų gauti informaciją apie juridinių asmenų ūkines, finansines operacijas, finansinių ir/ar mokėjimo priemonių panaudojimą • Ši STT funkcijoms atlikti reikalinga informacija turės būti teikiama neatlygintinai pagal STT prašymą.
 

Siūloma sveikatinimo ir sveikatingumo išlaidas leisti priskirti leidžiamiems atskaitymams

Seimas po pateikimo pritarė Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma sveikatinimo ir sveikatingumo sąnaudas priskirti prie ribojamų dydžių leidžiamų atskaitymų • Kaip teigia tokios idėjos Seime iniciatoriai, priėmus įstatymo pakeitimus, nuo kitų metų visos ūkio subjektų, vykdančių valstybės licencijuojamą sveikatinimo veiklą, išlaidos būtų priskiriamos sveikatinimo sąnaudoms.
 

Tūkstančiams gyventojų „Sodra“ siųs vyšninius vokus

„Sodra“ pradėjo siųsti vadinamus „vyšninius vokus“ pagal darbo sutartis dirbantiems žmonėms, kurie per praėjusius metus, nesukaupė 1 metų stažo • Tokius laiškus su asmenine informacija (kokį sukaupė socialinio draudimo stažą, kokį jį turės suėjus pensiniam amžiui, kokia gali būti būsima senatvės pensija ir pan.) per artimiausias tris savaites gaus maždaug 140 tūkst. žmonių, kurių darbo užmokestis mažesnis nei minimali mėnesinė alga (MMA), ir šie galės įvertinti savo realią situaciją.
 

Vaiko priežiūros išmokas „Sodra“ mokės 5 dienomis anksčiau

„Sodra“ 5 dienomis ankstina vaiko priežiūros išmokų mokėjimo laiką – nuo gegužės mėnesio šios išmokos į gavėjų sąskaitas bus pervedamos kiekvieno mėnesio 15 d. • Taigi, pirmą kartą pinigus anksčiau vaikus auginantys tėvai gavo jau šį pirmadienį.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2017  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama