SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2017 m. gegužės 9 d.
Nr. 18 (1008) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

1,5 euro siūloma didinti valdininkų algos bazinis dydį

Nuo kitų metų siūloma pusantro euro, t. y. nuo 130,5 euro iki 132 eurų, didinti bazinį dydį, kuris būtų taikomas apskaičiuojant valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų algas • Tai numatantį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą įstatymo projektą turės svarstyti Vyriausybė ir Seimas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 15 d., kalendorius.
 

Nuo kitų metų valstybės ir savivaldybių įmonių vadovams įvestos 5 metų kadencijos

Nuo 2018 m. valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovai į darbą bus priimami tik viešo konkurso būdu 5 metų kadencijai, o tas pats asmuo tai pačiai valstybės ar savivaldybės valdomai įmonei galės vadovauti ne daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės • Tai numatyta Seimo priimtame Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo Nr. I-722 11 straipsnio pakeitimo įstatyme, kurį dar turės pasirašyti prezidentė.
 

Nuo liepos didėja žyminis mokestis viešųjų pirkimų bylose

Nuo liepos 1 d., įsigaliojus Civilinio proceso kodekso pataisoms, viešųjų pirkimų bylose, ginčijant priimtus perkančiųjų organizacijų sprendimus, bus taikomi padidinti žyminio mokesčio dydžiai, kurie diferencijuoti ir priklausys nuo to, kada pateiktas ieškinys – prieš ar po perkančiosios organizacijos pranešimo apie jos sprendimą nustatyti laimėtoją.
 

Parlamente pradėta svarstyti Valstybės tarnybos įstatymo pataisas

Seimas pradėjo svarstyti Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, kurioms po pateikimo pritarta, numatant keisti valstybės tarnautojų atostogų skaičiavimo tvarką, sumažinant išeitinių išmokų dydžius bei trumpinant įspėjimo terminus dėl pareigybių panaikinimo, tuo pat didinant tarnautojų priemokų ir priedų maksimalias sumas, aiškiau reglamentuojant valstybės tarnautojų materialinę atsakomybę.
 

Pasibaigus deklaravimo terminui, VMI deklaracijų nepateikė daugiau nei 150 tūkst. gyventojų – jiems skaičiuojami delspinigiai

Pasibaigus gyventojų pajamų ir turto deklaravimui, deklaracijų dar nepateikė daugiau nei 150 tūkst. tai padaryti privalančių gyventojų, kuriems nuo gegužės 2 d. už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami delspinigiai – 0,03 proc.
 

Patvirtintas Finansinių ataskaitų audito kokybės peržiūros atlikimo tvarkos aprašas

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie LR FM direktorius 2017 m. balandžio 21 d. įsakymu Nr. V3-21 patvirtino naują teisės aktą – Finansinių ataskaitų audito kokybės peržiūros atlikimo tvarkos aprašą • Nuo gegužės 5 d. galiojantis naujasis aprašas, kuris turi 15 priedų, nustato ne viešojo intereso įmonių auditorių ir ne viešojo intereso įmonių audito įmonių atlikto finansinių ataskaitų rinkinio ir konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio (jeigu nenurodyta kitaip) audito kokybės, audito įmonėse įdiegtos kokybės kontrolės sistemos veikimo, Finansinių ataskaitų audito įstatymo reikalavimų, nepriklausomumo ir kitų profesinės etikos principų laikymosi peržiūros atlikimą pagal metinius finansinių ataskaitų audito kokybės peržiūrų planus.
 

Privalomuoju sveikatos draudimu siūloma drausti tantjemų gavėjus ir mažųjų bendrijų vadovus, kurie nėra tų bendrijų nariai

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtoms Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma į privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draudžiamųjų sąrašą įtraukti asmenis, gaunančius tantjemas ar atlygį už jų veiklą stebėtojų taryboje ar valdyboje, paskolų komitete, mokamą vietoj tantjemų arba kartu su tantjemomis, taip pat mažųjų bendrijų vadovus, kurie nėra tų bendrijų nariai • Jei pakeitimams pritars Seimas, tantjemų gavėjams ir mažųjų bendrijų vadovams būtų taikomas 9 proc. PSD įmokos tarifas: šie asmenys mokėtų 6 proc., o draudėjai 3 proc. nuo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos.
 

Seimas nepratęsė PVM lengvatos šildymui, bet ketina įtvirtinti naują kompensacijų tvarką

Parlamentarai po pateikimo nepriėmė svarstyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisų, kuriomis buvo siūloma iki 2020 m. birželio 1-osios pratęsti PVM lengvatos centriniam šildymui galiojimą, tačiau ketina praplėsti asmenų, pretenduojančių į kompensacijas už šildymą, ratą.
 

Siūloma daugiau asmenų skirti lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidų kompensaciją

Seimas po pateikimo pritarė Transporto lengvatų įstatymo Nr. VIII-1605 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma išplėsti sąrašą asmenų grupių, galinčių vieną kartą per 6 metus gauti iki 32 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio (šiuo metu – iki 1216 Eur) lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją, bei nustatyti gavėjus, kurie turėtų teisę kas šešerius metus gauti iki 32 BSI lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidų kompensacijas.
 

Už diskriminavimą dėl amžiaus ir negalios grės baudžiamoji atsakomybė

Už diskriminaciją dėl amžiaus ir neįgalumo, taip pat už diskriminacijos ar smurto kurstymą, neapykantos skatinimą prieš šias žmonių grupes grės baudžiamoji atsakomybė • Tai įtvirtinta Seimo priimtame Baudžiamojo kodekso 169, 170 ir 170(1) straipsnių pakeitimo įstatyme, kurį dar turės pasirašyti prezidentė.
 

Vaistų kainos mažinamos nebekompensuojant brangiųjų medikamentų

Vyriausybė 2017 m. balandžio 26 d. nutarimu Nr. 323 pakeitė Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašą, kuriame pakeisti vaistų patekimo į Kompensuojamųjų vaistų kainyną reikalavimai • Numatyta, kad į Kompensuojamųjų vaistų kainyną neįrašomi vaistiniai preparatai, kurių kaina yra daugiau kaip 10 proc. didesnė negu pigiausių vaistų kaina referencinėse valstybėse, t. y. geografiškai ir ekonomiškai artimose Lietuvai šalyse.
 

VMI apie 2017 ir 2018 m. žemės mokesčio apskaičiavimą

Šiemet atliekamas naujas masinis žemės vertinimas ir 2018 metų žemės mokestis turės būti apskaičiuojamas pagal nustatytas naujas žemės mokestines vertes • Savivaldybių tarybos 2018 m. žemės mokesčio tarifus privalo nustatyti iki šių metų gruodžio 1 d. • Apskaičiuojant 2017 m. mokestinio laikotarpio žemės mokestį, nebebus taikomi žemės vertės mažinimo koeficientai ir žemės mokestis bus skaičiuojamos nuo visos sklypui nustatytos mokestinės vertės.
 

VMI atliekamų veiksmų įforminimui – 4 naujos redakcijos formos

VMI prie LR FM viršininkas 2017 m. balandžio 28 d. įsakymu Nr. VA-35 pakeitė 2009 01 08 įsakymą Nr. VA-2 „Dėl Dokumentų formų naudojimo ir užpildymo taisyklių bei formų patvirtinimo“, ir naujomis redakcijomis išdėstė VMI atliekamų veiksmų įforminimui skirtas 4 formas (Daiktų paėmimo protokolo FR1045 formą, Plombavimo (antspaudavimo) akto FR1046 formą, Pranešimo FR1048 formą, Daiktų patikrinimo protokolo FR1062 formą), kuriose pakeisti nebegaliojančio Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) numatyti straipsniai į atitinkamus 2017 01 01 įsigaliojusio Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) įtvirtintus straipsnius • Taip pat panaikinta Administracinio teisės pažeidimo protokolo FR1064 forma ir Administracinio nurodymo FR1064P forma • Be to, nauja redakcija išdėstytos Dokumentų formų naudojimo ir užpildymo taisyklės, kuriose, be redakcinio pobūdžio pataisymų ir išbrauktų jose minimų teisės aktų paskelbimo „Valstybės žiniose“ rekvizitų bei pakeistų nuorodų iš nebeaktualaus ATPK į atitinkamus ANK straipsnius, nurodyta, jog siekiant surašyti administracinio nusižengimo protokolą ar nurodymą, naudojamos administracinių nusižengimų protokolo bei administracinių nurodymų formos, patvirtintos 2015 06 22 Vyriausybės nutarimu Nr. 640.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2017  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama