SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2017 m. balandžio 25 d.
Nr. 16 (1006) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Iš PSD įmokų skolininkų sąskaitų „Sodra“ priverstinai nurašė 780 tūkst. Eur

„Sodra“, siekdama atgauti nesumokėtas privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, priverstinai nurašė jau 0,78 mln. Eur nuo skolininkų sąskaitų, o 1,46 mln. Eur įsiskolinimus žmonės susimokėjo patys • PSD skolininkų skaičių „Sodra“ mažins kiekvieną mėnesį, skatindama juos susimokėti įmokas, o to nepadariusiems, reikalinga skolai padengti suma bus išieškoma priverstiniu būdu, nurašant nuo įsiskolinusių asmenų banko sąskaitų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 2 d., kalendorius.
 

Pakeisti Smulkiojo ir vidutinio verslo statuso deklaravimo dokumentai ir patikslinta vidutinio metinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarka

Ūkio ministras 2017 m. balandžio 21 d. įsakymu Nr. 4-250 pakeitė savo ankstesnį 2008 03 26 įsakymą Nr. 4-119 ir, jį išdėstęs nauja redakcija, patvirtino naują Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaravimo tvarkos aprašą, kuris nustato smulkiojo ar vidutinio verslo (SVV) subjekto statuso deklaravimo procedūros tvarką ir Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaracijos pildymo tvarką • Apraše pakeitimai susiję su gegužės 1 d. įsigaliosiančiu naujuoju Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymu, nustatančiu naujas, didesnes metinių pajamų ir balanse nurodyto turto vertės ribas, pagal kurias labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės bei verslininkas priskiriami SVV subjektams • Be to, patvirtinta nauja Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaracijos forma F1, taip pat naujos redakcijos Partnerinių įmonių duomenys P1 forma ir jos priedas „Partnerinės įmonės aprašymas“ bei Susijusių įmonių duomenys S1 forma ir jos priedas „Susijusios įmonės aprašymas“ • Savo, kaip SVV subjekto, statusą turi deklaruoti verslo subjektai, siekiantys gauti valstybės paramą (bet kuria iš Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo 6 str. nustatytų valstybės paramos SVV subjektams formų), kai teisės aktuose, reglamentuojančiuose valstybės paramos teikimą, nustatyta, kad tinkamais pareiškėjais gali būti SVV subjektai (arba dalis SVV subjektų – labai mažos įmonės, mažos įmonės, vidutinės įmonės, verslininkai, atitinkantys SVV subjekto statusą) • Kitu 2017 m. balandžio 21 d. įsakymu Nr. 4-249 ūkio ministras pakeitė 2008 03 31 įsakymą Nr. 4-126 ir, jį išdėstęs nauja redakcija, patvirtino naują Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto vidutinio metinio darbuotojų skaičiaus nustatymo tvarkos aprašą • Pakeitimai šiame apraše taip pat susieti su naujuoju Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymu, todėl tiek aprašo pavadinime, tiek jo nuostatose sąvoką „vidutinis metų sąrašinis darbuotojų skaičius“ pakeitė terminas „vidutinis metinis darbuotojų skaičius“, taip pat patikslintas sąvokos „darbuotojas“ apibrėžimas bei skaičių apvalinimo taisyklės.
 

Papildytas VMI komentaras dėl pelno mokesčio lengvatų laisvųjų ekonominių zonų įmonėms

VMI prie LR FM pakeitė Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 58 str. 16 dalies 1 ir 2 punktų, kuriuose numatyta pelno mokesčio lengvata, taikoma laisvosios ekonominės zonos įmonėms, atitinkančioms nustatytas sąlygas, apibendrintus paaiškinimus (komentarus) • Komentarai papildyti naujomis nuostatomis, paaiškinančiomis, į ką atsižvelgiama skaičiuojant LEZ mokesčio lengvatų taikymo laikotarpį, kada pradedamas skaičiuoti lengvatos taikymo pradžios mokestinis laikotarpis ir kiek laiko skaičiuojamas, taip pat pateiktas vidutinio metų sąrašinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo pavyzdys.
 

Ruošiamasi keisti biudžetinių įstaigų vadovų priėmimo į darbą tvarką

Seimas po svarstymo pritarė Biudžetinių įstaigų įstatymo pataisų projektui, kuriame numatyta, kad biudžetinės įstaigos vadovu, dirbančiu pagal darbo sutartį, galėtų būti tik asmuo, turintis aukštąjį išsilavinimą, o į pareigas jie būtų priimami 4 kadencijai • Taip pat siekiama nustatyti, kad tos pačios biudžetinės įstaigos vadovu tas pats asmuo galėtų būti skiriamas ne daugiau kaip 2 kadencijoms iš eilės • Projekte taip pat numatyti konkretūs atvejai, kai asmuo negalėtų būti priimtas į biudžetinės įstaigos vadovo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigas ar eiti šių pareigų.
 

Seimas palaiko idėją baudų nemokantiems KET pažeidėjams neišduoti ir nekeisti vairuotojo pažymėjimo

Asmeniui, nesumokėjusiam visų jam paskirtų baudų už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus (jeigu nustatytas terminas jas sumokėti pasibaigęs), nebūtų išduodamas ir keičiamas vairuotojo pažymėjimas • Tokiems apribojimams, numatytiems Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projekte, po svarstymo pritarė Seimas.
 

Seimui perduotas svarstyti pataisytas Darbo kodeksas ir jį lydintys teisės aktai

Vyriausybė perdavė Seimui svarstyti Trišalėje taryboje, kurioje dirbo profesinių sąjungų, darbdavių ir vyriausybės atstovai, suderintus socialinio modelio teisės aktus, t. y. atidėtus naujojo Darbo kodekso, Užimtumo ir Nedarbo socialinio draudimo įstatymų projektus • Jei Seimas pritars ginčus kėlusiam ir Trišalėje taryboje pataisytam Darbo kodeksui bei jį lydintiems teisės aktams, jie įsigalios nuo liepos 1 d.
 

Važtaraščių duomenis krovinių gabentojai VMI gali teikti paprasčiau

VMI prie LR FM informuoja, kad nuo šiol krovinių gabentojai išrašomų važtaraščių duomenis į Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) Elektroninių važtaraščių posistemį i.VAZ gali pateikti paprasčiau • Įsigaliojus Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI taisyklių pakeitimams, važtaraščio duomenis į i.VAZ gali perduoti bet kuris gabenimo operacijos dalyvis be papildomo siuntėjo įgaliojimo suteikimo i.MAS sistemoje.
 

Vyriausybė siūlo mažinti pretendentų į šildymo išlaidų kompensavimą ratą

Vyriausybė iš esmės pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui, dėl kurio Seimas buvo jos paprašęs išvados, siūlydama nepasiturintiems gyventojams kompensuoti būsto šildymo išlaidų dalį, viršijančią ne 10 proc., kaip numatyta Seimui pateiktuose įstatymo pakeitimuose, o 15 proc. skirtumo tarp asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų • Kaip žinia, nuo 2017 m. birželio 1 d. panaikinamas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas šildymui ir bus taikomas standartinis 21 proc. PVM, todėl šilumos kaina išaugs.
 

VMI: teikiant pajamų deklaraciją, reikia nurodyti ir užsienyje gautas pajamas bei informuoti apie elektronines sąskaitas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nuolatiniams Lietuvos gyventojams primena nepamiršti deklaruoti užsienio bankuose esančias sąskaitas bei e. sąskaitas • Apie užsienyje turimas sąskaitas gyventojai turi pranešti iki šių metų gegužės 1 d. • Nuolatiniai Lietuvos gyventojai taip pat turėtų nepamiršti deklaruoti ir užsienyje gautų pajamų bei turimo turto • VMI atkreipia dėmesį, kad ši tvarka galioja tik nuolatiniams Lietuvos gyventojams.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2017  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama