SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2016 m. vasario 23 d.
Nr. 8 (951) StraipsniaiVMI konsultuoja         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Apmokestinamojo pelno sumažinimas vykdant investicinį projektą (I dalis)

Parengta pagal VMI prie LR FM atnaujintą leidinį „Pelno mokesčio lengvatos“, kuriame paaiškinta pelno mokesčio lengvatos, t. y. apmokestinamojo pelno sumažinimo, dėl vykdomo investicinio projekto taikymo tvarka • Šioje dalyje pateikiama investicinio projekto samprata, paaiškinta, kas yra investicinio projekto lengvatos objektas, aptarti reikalavimai įsigytam ilgalaikiam turtui, turto įsigijimo laikotarpis, šaltiniai bei suma, taip pat pelno mokesčio lengvatos galiojimo laikotarpis ir jos taikymo taisyklės.
 

Apmokestinamojo pelno sumažinimas vykdant investicinį projektą (II dalis)

Parengta pagal VMI prie LR FM atnaujintą leidinį „Pelno mokesčio lengvatos“, kuriame aptartos apmokestinamojo pelno sumažinimo dėl vykdomo investicinio projekto nuostatos • Šioje dalyje paaiškinama, koks yra nustatytas privalomas turto naudojimo laikotarpis ir Pranešimo dėl pradėto vykdyti investicinio projekto pateikimo VMI tvarka.
 

Iš gyventojo metinių apmokestinamųjų pajamų 2016 m. ir vėliau atimamos gyvybės draudimo ir pensijų įmokos

VMI prie LR FM pakeitė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 str., nustatančio iš pajamų atimamų nuolatinio Lietuvos gyventojo patirtų išlaidų rūšis, 6 ir 7 dalių apibendrintus paaiškinimus (komentarus), kurie papildyti nuostata dėl galimybės 2016 m. ir vėliau iš gyventojo apmokestinamųjų pajamų, laikantis GPMĮ 21 str. 1 dalies 1 ir 2 punktų reikalavimų, atimti gyvybės draudimo įmokas pagal gyvybės draudimo sutartis bei pensijų įmokas į pensijų fondus, sumokėtas ne tik Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėje, bet ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) valstybėje narėje įregistruotiems ar kitaip organizuotiems šių įmokų gavėjams • Taip pat komentaruose pateikiamas EEE valstybėms priklausančių 28 ES valstybių narių sąrašas, į jį įtraukiant Kroatiją, ir nurodytas EBPO priklausančių 34 šalių sąrašas.
 

Palūkanų, gautų 2016 m. ir vėliau, už ne nuosavybės vertybinius popierius ir už kredito įstaigose laikomus indėlius apmokestinimo tvarka

VMI prie LR FM pakeitė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str., įtvirtinančio neapmokestinamųjų pajamų rūšis ir sąlygas, 1 dalies 20 punkto dėl pajamų mokesčio lengvatos taikymo palūkanoms už ne nuosavybės vertybinius popierius ir už kredito įstaigose laikomus indėlius apibendrintą paaiškinimą (komentarą), kuriame nurodytos sąlygos, kada 2016 m. ir vėliau gautos minėtos palūkanos neapmokestinimos bei pavyzdžiuose pateikiamose pavyzdinėse situacijose atnaujintos datos (laikotarpiai) ir sumos.
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2016  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama