SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2016 m. vasario 17 d.
Nr. 7 (950) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Fizinio asmens prievolė sumokėti PVM, įsigijus naują transporto priemonę iš ES

Pagal PVM įstatymo nuostatas, fizinis asmuo, kuris nėra ir neprivalo būti PVM mokėtoju, kitoje ES valstybėje narėje nusipirkęs naują automobilį ar kitą transporto priemonę ir ją atsigabenęs į Lietuvą, privalo ne vėliau kaip iki kito mėnesio 25 dienos po naujos transporto priemonės įsigijimo apie tai pranešti mokesčių inspekcijai, o ši, remdamasi gautais duomenimis, gyventojui apskaičiuoja mokėtiną į biudžetą PVM ir pateikia Pranešimą apie iš kitos ES valstybės narės įsigytos naujos transporto priemonės PVM apskaičiavimą (FR0656 forma) su mokėtinu PVM.
 

Galimybė susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio permoką

VMI prie LR FM paaiškinimas apie nuolatinių Lietuvos gyventojų galimybes pasinaudoti pajamų mokesčio lengvatomis ir susigrąžinti dalį pajamų mokesčio, išskaičiuoto (sumokėto) nuo 2015 m. mokestiniu laikotarpiu (kalendoriniais metais) gautų pajamų.
 

Gyventojų turto ir/ar gautų pajamų deklaravimas 2016 metais

VMI prie LR FM paaiškinimas apie gyventojų turto ir/ar gautų pajamų deklaravimą 2016 metais.
 

Kam ir kada reikia perskaičiuoti metinį neapmokestinamąjį pajamų dydį ir papildomai sumokėti pajamų mokestį?

Nuolatiniams Lietuvos gyventojams, kuriems 2015 m. mokestiniu laikotarpiu buvo taikomas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), vien dėl jo taikymo gali atsirasti pareiga deklaruoti 2015 m. pajamas, perskaičiuoti metinį NPD ir sumokėti pajamų mokestį • Šiuo tikslu VMI iki š.m. gegužės 2 d. reikia pateikti tinkamai užpildytą 2015 m. mokestinio laikotarpio Metinę pajamų deklaraciją (GPM308 formos 3 versiją).
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki vasario 25 d., kalendorius.
 

Naujas penktasis sąrašas paslaugų, kurios priskiriamos arba nepriskiriamos statybos darbams

VMI prie LR FM pateikia naują papildomą paslaugų, kurios priskiriamos ar nepriskiriamos statybos darbams pagal Statybos įstatymo 2 str. 15 d., sąrašą, sudarytą pagal Aplinkos ministerijos individualius atsakymus mokesčių mokėtojams ir VMI pateiktą kaip papildomą informaciją • Naujame, jau penktajame, sąraše išvardintos įvairios 54 paslaugos, kurios priskiriamos statybos darbams pagal Statybos įstatymo 2 str. 15 dalį ir jiems taikomas atvirkštinis PVM mechanizmas bei 37 paslaugos, kurios panašios į statybos darbus, tačiau nėra statybos darbai.
 

Neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymas nenuolatinimas Lietuvos gyventojams

VMI prie LR FM paaiškinimas, kada nenuolatinio Lietuvos gyventojo už darbą 2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais Lietuvoje gautoms su darbo santykiais susijusioms pajamoms taikomas neapmokestinamasis pajamų dydis.
 

Panaikintas VMI įsakymas dėl ženklų, patvirtinančių loterijų ir azartinių lošimų mokesčio sumokėjimą, išdavimo

VMI prie LR FM viršininkas 2016 m. vasario 11 d. įsakymu Nr. VA-17 nuo vasario 13 d. pripažino netekusiu galios 2002 02 05 įsakymą Nr. 32 „Dėl loterijų ir azartinių lošimų mokesčio sumokėjimą patvirtinančių specialių ženklų išdavimo akcinėms ir uždarosioms akcinėms bendrovėms taisyklių ir prašymo išduoti loterijų ir azartinių lošimų mokesčio sumokėjimą patvirtinančius specialius ženklus formos FR0307 patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
 

Pelno mokesčio lengvata neatlygintinai finansuojantiems filmo gamybą Lietuvoje (I dalis)

Parengta pagal VMI prie LR FM atnaujintą leidinį „Pelno mokesčio lengvatos“, kuriame aptariama pelno mokesčio lengvatos taikymo tvarka, skirta vienetams nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d. neatlygintinai suteikiantiems Pelno mokesčio įstatyme nustatytus reikalavimus atitinkančių lėšų filmo ar jo dalies gamybai Lietuvos filmo gamintojui (apskaičiuojant pelno mokestį, iš pajamų galima atskaityti 75 proc. neatlygintinai suteiktų tokių lėšų, be to, visa lėšų suma galima sumažinti pelno mokestį, tačiau už mokestinį laikotarpį apskaičiuotas apmokestinamasis pelnas gali būti sumažintas ne daugiau kaip 75 proc.).
 

Pelno mokesčio lengvata neatlygintinai finansuojantiems filmo gamybą Lietuvoje (II dalis)

Pagal VMI prie LR FM atnaujinto leidinio „Pelno mokesčio lengvatos“ nuostatas.
 

Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI nuo spalio 1 d. projektas

VMI prie LR FM savo interneto svetainėje paskelbė Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai taisyklių bei i.VAZ duomenų rinkmenos aprašymo projektus • Į i.VAZ (tai – VMI Išmaniosios mokesčių administravimo informacinės sistemos (i.MAS) elektroninių važtaraščių posistemis) duomenis mokesčių mokėtojai privalės VMI teikti nuo 2016 m. spalio 1 d. • Minėtų taisyklių projekte aprašyta važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI tvarka bei elektroninių važtaraščių rengimo, perdavimo ir gavimo i.VAZ tvarka • Nurodyta, kas turėtų važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenis teikti VMI ir kokioms esant sąlygoms, kam būtų taikomos išimtys, taip pat aptarti atvejai, kada pateiktus duomenis reikėtų tikslinti ir kt.
 

VMI apie 2015 m. sumokėto pajamų mokesčio dalies skyrimą paramos gavėjams ir politinėms partijoms

VMI prie LR FM paaiškinimas apie gyventojų 2015 m. sumokėto pajamų mokesčio dalies skyrimo paramos gavėjams ir/ar politinėms partijoms tvarką.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2016  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama