SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2015 m. balandžio 7 d.
Nr. 13 (908) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Įmonės likvidavimas

Kaip turi būti pateikiamas turtas ir įsipareigojimai likviduojamos įmonės finansinėse ataskaitose? • Kaip panaikinami likviduojamos įmonės ankščiau sudaryti rezervai? 
 

Mokesčio mokėtojo teisės į PVM atskaitą įgyvendinimo naujovės: aktuali mokestinių ginčų praktika

Mokestiniai ginčai ir bylos dėl PVM apskaičiavimo teismuose bei kitose mokestinius ginčus nagrinėjančiose institucijose pastaraisiais metais (nuo 2012 m.) sudaro reikšmingą visų išnagrinėjamų ginčų dalį – apie trečdalį visų išnagrinėjamų mokesčių bylų, kurių skaičius iš esmės išlieka stabilus, t. y. per metus Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme paprastai išnagrinėjama daugiau kaip 30 bylų dėl PVM mokesčio apskaičiavimo klausimų • Praktika rodo, jog dažniausiai tokio pobūdžio bylose yra keliami klausimai dėl mokesčio mokėtojo teisės į PVM atskaitą, t. y. teisės sumažinti į valstybės biudžetą mokėtino PVM dydį pirkimo PVM suma, sumokėta prekių ir paslaugų tiekėjams • Plačiau apie tai straipsnyje – advokatų kontoros „Motieka&Audzevičius“ vyr. teisininkas Manto JUOZAITIS ir teisininkas Gediminas VALANTIEJUS.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki balandžio 15 d., kalendorius.
 

Nauja darbdavių iš DSS srities žinių tikrinimo tvarka ir pakeistas atleidžiamų nuo šios prievolės darbdavių sąrašas

Vyriausybė 2015 m. balandžio 1 d. nutarimu Nr. 315 pakeitė 2007 03 21 nutarimą Nr. 292 ir, jį išdėsčius nauja redakcija, patvirtino nuo balandžio 3 d. galiojančius: Darbdavio ar darbdaviui atstovaujančio asmens žinių iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities privalomojo tikrinimo tvarkos aprašą ir Darbdavių, kurie atleidžiami nuo darbuotojų saugos ir sveikatos srities žinių patikrinimo, sąrašą.
 

Naujos VMI ir „Sodros“ bendradarbiavimo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkas ir „Sodros“ direktorius kolegialiu 2015 m. kovo 19 d. įsakymu Nr. VA–22/V–141 patvirtino naujas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie SADM bendradarbiavimo taisykles, galiojančias nuo kovo 21 d. • Tirtinų/tikrintinų mokesčių mokėtojų (draudėjų) atrinkimo tvarka • Kokią informaciją teikia viena kitai VMI ir „Sodra“?
 

Pakeista atlikto audito tyrimo metodika

Audito ir apskaitos tarnybos direktorius 2015 m. kovo 25 d. įsakymu Nr. VAA–4 pakeitė Atlikto audito tyrimo metodiką, patvirtintą 2009 07 03 įsakymu Nr. VAA–19, kuri nustato auditorių ir audito įmonių atlikto audito tyrimo objektą ir tikslus, tyrimo inicijavimo, organizavimo, atlikimo ir rezultatų įforminimo tvarką ir procedūras • Patikslintos nuostatos dėl atsisakymo pradėti atlikto audito tyrimą ir atvejai, kada tyrimas nutraukiamas, taip pat nurodomas terminas, per kurį auditorius ar audito įmonė turi ištaisyti nustatytus mažareikšmius audito kokybės trūkumus ir apie tai informuoti Audito ir apskaitos tarnybą bei atlikti kiti pakeitimai, galiojantys nuo kovo 28 d.     
 

Pakeista VMI informavimo apie žemės ūkio produkcijos pirkėjo pradelstas skolas taisyklių įsigaliojimo data

VMI prie LR FM viršininko 2015 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. VA-23 pakeista Žemės ūkio produkcijos pirkėjų informacijos apie atsiskaitymus už žemės ūkio produkciją su žemės ūkio produkcijos par­davėjais teikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai taisyklių pakeitimo, patvirtinto 2014 11 12 įsakymu Nr. VA-137, įsigaliojimo data, nustatant 2015 m. kovo 24 d. (anksčiau buvo įtvirtinta 2016 m. sausio 1 d.).
 

Pasikeitė vidutinio sąrašinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo principas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektuose

Ūkio ministras 2015 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. 4–154 pakeitė 2008 03 31 įsakymą Nr. 4–126, išdėstant jį nauja redakcija, ir patvirtino nuo balandžio 1 d. įsigaliojusį naują Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto vidutinio metų sąrašinio darbuotojų skaičiaus nustatymo tvarkos aprašą, kuris nustato vidutinio metų sąrašinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo principus teikiant paramą smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams pagal Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme nustatytas valstybės paramos formas • Apraše pakeista darbuotojų įtraukimo/neįtraukimo į skaičiavimą tvarka: atsirado nauja nuostata, susijusi su darbuotojų, dirbančių ne visą darbo dieną skaičiavimu, taip pat patikslinus sąvokos „darbuotojas“ apibrėžimą, išbrauktos 3 kategorijos asmenų, kurie neįtraukiami į darbuotojų skaičių • Be to, naujasis aprašas papildytas punktu dėl skaičių apvalinimo.
 

Patvirtintas pakartotinio darbdavio žinių dėl darbuotojų saugos ir sveikatos pasitikrinimo aprašas

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2015 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. V–102 patvirtino naują Darbdaviui atstovaujančio asmens darbuotojų saugos ir sveikatos srities žinių pakartotino pasitikrinimo tvarkos aprašą, galiojantį nuo balandžio 1 d.
 

Prekių laikinojo saugojimo deklaracijas bus privaloma teikti tik elektroniniu formatu

Nuo 2015 m. balandžio 15 d. visos laikinojo saugojimo deklaracijos, įforminamos importo ir eksporto terminaluose bei muitinės sandėliuose laikinai saugomoms prekėms, perkeliamos į elektroninę erdvę – Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemą (MDAS), todėl verslo subjektai nebeprivalės muitinei pateikti popierinio (4 egz.) dokumento − visas bendravimas, susijęs su prekių laikinuoju saugojimu, vyks tik elektroniniu būdu • Tai nustatyta Muitinės departamento prie LR FM direktorius 2015 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. 1B–244 patvirtintose Elektroninės prekių laikinojo saugojimo deklaracijos pateikimo, priėmimo ir kitos elektroninės informacijos, susijusios su prekių laikinuoju saugojimu, mainų taisyklėse.
 

PVM įstatymo 96 straipsnio nuostatų taikymas

Finansų ministras 2015 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. 1K-123 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė nuo liepos 1 d. įsigaliosiantį 2002 07 03 įsakymą Nr. 216 „Dėl Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 96 straipsnio taikymo“.
 

Tolimųjų reisų vairuotojai: garantijos, kompensacijos ir jų užtikrinimas

Mokėti „už kilometražą“ – draudžiama • Privaloma sumokėti ir už viršvalandžius, ir už prastovas • Pažeistos darbuotojų teisės ginamos darbo ginčų komisijose • Svarbiausia – įrodymai • Darbdaviui gali grėsti ir administracinio poveikio priemonės
 

Vykstant į tarnybinę komandiruotę užsienyje (I dalis)

Straipsnyje aptarsime komandiruotės sampratą, priminsime kaip įforminamas siuntimas į komandiruotę, kokiam laikotarpiui galima darbuotoją (individualios įmonės savininką, ūkinės bendrijos tikrąjį narį, mažosios bendrijos narį) išsiųsti į komandiruotę užsienyje, kokios išlaidos priskiriamos komandiruočių į užsienio valstybę kompensacijoms, kaip apskaičiuojami dienpinigiai, kokios jų normos padidinimo ir sumažinimo galimybės bei kiti klausimai • Nagrinėsime tik verslo subjektų darbuotojų komandiravimo į užsienį taisykles, biudžetinių įstaigų darbuotojų komandiruočių klausimai neaptariami • Kas yra laikoma tarnybine komandiruote? • Kaip įforminama komandiruotė? • Vienos dienos komandiruotė • Komandiruotės užsienyje trukmės ribojimas • Avansas ir atsiskaitymas • Laikinas darbas užsienio valstybėje • Komandiruotė į nuolatinę buveinę užsienyje • Komandiruočių sąnaudos
 

VMI MOSS sistema – pagalba PVM mokėtojams

Nuo sausio 1 d. PVM už e. paslaugas, suteiktas ne PVM mokėtojui kitoje valstybėje, turi būti mokamas paslaugos suteikimo vietoje • Deklaracijas būtina pateikti iki balandžio 20 d.
 

VMI teisė patikrinti mokesčių mokėtojų prašymo grąžinti mokesčio permoką pagrįstumą

VMI prie LR FM pakeitė Mokesčių administravimo įstatymo 87 str., reglamentuojančio mokesčių permokos įskaitymas ir grąžinimo tvarką, 6 dalies, įtvirtintančios mokesčių administratoriaus teisę patikrinti mokesčių mokėtojų prašymo grąžinti mokesčio permoką pagrįstumą, apibendrintą paaiškinimą (komentarą) • Pakeitimai minimalūs: nebeliko MAĮ oficialaus paskelbimo „Valstybės žiniose“ rekvizitų, taip pat patikslintas mokestinio patikrinimo pradėjimo terminas, kai prašoma grąžinti mokesčio permoką (vietoje 20 dienų įrašyta 5 dienos nuo MAĮ 87 str. 7 dalies 1 punkte nustatytų terminų pabaigos dienos).
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2015  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama